18.7 C
ihnjeva najbolja

FOTO Rukometašice Vegete tijesno izgubile drugu pripremnu utakmicu u Rumunjskoj s čudnm sudačim kriterijem

Iako se radi o prijateljskim utakmicama kojima je svrha uigravanje i prije svega priprema za nadolazeće izazove u EHF Cupu ostaje žal zbog ove utakmice u kojoj su naše cure zaslužile pobjedu.

U drugoj utakmici Međunarodnog turnira u Brasovu Podravka Vegeta ipak nije slavila protiv Glorie Buzau koja je danas zaključila utakmicu pobjedom 25-24.

Na poluvremenu je bilo 10-9 za Rumunjke. Čvrsta utakmica koju vodstvom otvaraju Rumunjke, a do sedme minute Podravka je bila bez pogotka. Buđenje u sedmoj minuti donosi Maria Holešova iz sedmerca nakon čega Podravka Vegeta s nizom od tri pogotka dolazi u vodstvo u jedanaestoj minuti (4-3).

Kreće trka i borba gol za gol koju gledamo do kraja prvog poluvremena koje završava 10-9, uz minimalni zaostatak Podravkine ekipe za rumunjskom. U drugo poluvrijeme Saračevićeve odabranice ulaze sigurnije i već u 39. minuti imaju prednost od +3, a rezultat je 12-15. Vukle su cure do kraja uz kontinuirano vodstvo, no sudačka prosudba narušila je ritam utakmice u kojoj su naše cure dominirale u napadu, ali i obrani.

Sutra je novi dan u kojem ekipu očekuje posljednja utakmica protiv domaćina turnira Corone Brasov, a početak je zakazan u 16 sati.

Sastav RK Podravka Vegeta: Tucaković Antonia, Zadravec Nikolina 2, Turk Ana 1, Holešova Maria 4, Karlovčan Korina 1, Popović Elena, Milošević Selena 1 , Džono Dragica 1 , Milosavljević Dejana 2, Risović Jovana, Lea Franušić, Ećimović Magdalena, Petika Tena , Chigirinova Natalia 2 , Ikhneva Alena 8, Debelić Ana 1 , Yezhykava Karyna 1.