9.3 C
Četvrta liga

FOTO Sabol šokirao prvake u posljednjoj minuti, Pitomača i Cvetkovec slavili u derbijima

Podravac je putovao na teško gostovanje kod aktualnih prvaka Garića iz Garešnice. Domaćini su bili oslabljeni neigranjem Golubića, Kožuhara, Milutina i Vaclaveka, dok su gosti na duže vrijeme ostali bez Križanovića, a Hrženjak se vraća u trenažni proces nakon ozljede lista. Podravac je krenuo oprezno, čekajući svoju priliku iz kontre. U 39. minuti igrač Garića dirao je loptu rukom u svom kaznenom prostoru, a sudac je pokazao na bijelu točku.

Odigrani su subotnji susreti trećeg kola Četvrte lige Bjelovar – Koprivnica – Virovitica. Za nedjelju su ostali još susreti Mladosti iz Kloštra Podravskog koja je još bez bodova u novoj sezoni, a na svom terenu dočekuje Tomislav iz Bereka, te Predavac ugošćuje ekipu Virovitice.

Podravac je putovao na teško gostovanje kod aktualnih prvaka Garića iz Garešnice. Domaćini su bili oslabljeni neigranjem Golubića, Kožuhara, Milutina i Vaclaveka, dok su gosti na duže vrijeme ostali bez Križanovića, a Hrženjak se vraća u trenažni proces nakon ozljede lista. Podravac je krenuo oprezno, čekajući svoju priliku iz kontre. U 39. minuti igrač Garića dirao je loptu rukom u svom kaznenom prostoru, sudac je pokazao na bijelu točku, a Karan je realizirao jedanaesterac za vodstvo gostiju 0-1. Kako se krenulo u drugo poluvrijeme, Garić je odmah visoko napao i tražio izjednačenje koje je stiglo nakon prekida. Mihatović je loptu glavom pospremio u mrežu gostiju u 51. minuti i donio domaćinu izjednačenje. Domaćin je pritiskao svim silama, što ih je ostavilo ranjivima na kontre. Iz dvije takve prilike, Šklebar i Sabol propustili su dovesti goste u vodstvo nakon vrlo dobrih kontri. U posljednjoj minuti, kada su svi domaćini bili na gostujućoj polovici, Miroslav Šklebar izbacio je Sabola u stopostotnu priliku koju je potonji sigurno realizirao kroz noge golmanu za pobjedu gostiju u Garešnici 1-2.

U Pitomači se igrao lokalni derbi između domaćina i đurđevačkog Graničara. Dvoboj je okupio velik broj navijača, a na kraju je slavio domaćin rezultatom 2-0. Pogotke za Pitomaču zabili su Škaro u 57. minuti i Košić u posljednoj minuti.

Križevci su s novim trenerom Miklečićom gostovali na teškom terenu u Cvetkovcu, koji su predvođeni Lovrekom, Golikom i Kosirom tražili treću pobjedu u prvenstvu. Na kraju, domaćin je upisao sigurnu pobjedu s tri razlike, pogotke za konačnih 3-0 zabili su Lovrek, Bartolović i Novačić.