13.7 C
Utorak, 16. travnja 2024.
HT PRVA LIGA

FOTO Šibenčani slavili nad Belupom i prekinuli svoj niz od deset ligaških utakmica bez pobjede

Koprivnička je momčad, s druge strane, upisala prvi poraz nakon šest utakmica zaredom u kojima su uzeli barem po jedan bod.

Nogometaši Slaven Belupa danas su u sklopu 31. kola HT Prve lige od 17 sati gostovali kod ekipe Šibenika na Šubićevcu. Glavni sudac utakmice bio je Duje Strukan, a pomoćni Alen Jakšić te Vice Vidović. Jakov Titlić obnašao je funkciju četvrtog suca, dok su uloge VAR sudaca pripale su Mariju Zebecu i Borutu Križariću.

Farmaceuti su, već smo javili, u Dalmaciju otputovali kao neporaženi u zadnjih šest ligaških utakmica, a kako su na prošlom gostovanju kod Narančastih slavili s čak 3-0, nadali su se da isto mogu ponoviti i danas. U prilog im je, naravno, išla i činjenica da Šibenčani nisu slavili ni u jednoj od svojih posljednjih deset ligaških utakmica.

Malo tko je zbog toga mogao očekivati da će obje momčadi po završetku 90 minuta prekinuti svoj niz. Šibenik negativan, a Slaven pozitivan. Naime, domaćini su na kraju slavili s 2-0 zahvaljujući pogotcima na početku prvog dijela, dok se gosti nisu uspjeli konkretnije snaći ispred gola vratara Lovre Rogića i u Koprivnicu se vraćaju praznih ruku.

Ćurić i Jurić u prvom dijelu sami zabili dva komada, Bačelić-Grgić najkonkretniji među gostima

Prvi na utakmici prijeti Belupo. Stipe Bačelić-Grgić u trećoj minuti na centru uzima loptu, iskorištava prazan prostor, trkom dolazi na dvadesetak metara od vrata i upućuje udarac, no opasnost bez većih poteškoća otklanja domaća “jedinica”.

Rezultat se na semaforu mijenja u osmoj minuti. Nakon kombinacije u kaznenom prostoru plavih, Mario Ćurić šalje povratnu loptu za Denija Jurića koji atraktivnom petom za 1-0 loptu sprema iza leđa vratara Ivana Filipovića. Samo šest minuta kasnije, Šibenik ponovno gađa i pogađa. Uloge su ovog puta bile izmijenjene – Jurić dodaje, Ćurić zabija.

Farmaceuti su do smanjenja domaćeg vodstva mogli doći u 32. minuti. Bačelić-Grgić sjajnom loptom s centra u šesnaestercu pronalazi Torlesa Knolla, no pokušaj Nijemca odbija se od vratnice.

Nastavak čvrst, pun duela, ali bez šansi i pogodaka

Upravo najboljeg čovjeka gostujuće momčadi na poluvremenu vadi trener Tomislav Stipić i utakmica u nastavku protječe onako kako su to zamislili Šibenčani, koncentrirano i bez prilika za Slaven.

Šibenik je današnjom pobjedom došao na 32 boda u prvenstvu, bod više od Slavena, i tako se vratio na šesto mjesto ljestvice. Koprivnička momčad na tablici trenutno osmom Varaždinu bježi šest, a posljednjoj Lokomotivi osam bodova.