5.1 C
PRVA HNL

‘Siva sezona’ završila porazom u Puli, Slaven je šesti put u sedam godina na istoj poziciji
'

Već za dva tjedna počinju pripreme za novu sezonu

Sve što je lijepo kratko traje. Mnogi ljubitelji hrvatskog nogometa upravo će to reći, jer za nama je najzanimljivija sezona od osnutka Prve HNL. Borba za prvaka trajala je gotovo do zadnjeg kola, svaki vikend donosio je određenu dozu uzbuđenja, a i oni koji se nisu borili za ništa, bili su nagazna mina po one najbolje. Među njima su i slavenaši, koji su ponovno okončali na sedmoj poziciji. Šesti put u posljednjih sedam sezona.

To je bilo jasno i uoči zadnjeg kola, u kojem ih je put vodio prema Puli. S obzirom na činjenicu da je dvoboj bio revijalan, jer o ničemu nije odlučivao, možemo reći da smo očekivali otvoren nogomet, a to smo dobili djelomično – tek u drugom poluvremenu. Na kraju je više razloga za veselje imala Istra, koja je pobijedila 3:1.

Prema najavama, promjene u sastavu bile su brojne. Marković je nakon dugo vremena stao između vratnica, bili su tu Hlevnjak, Liklin, Utin, Zvonarek, Svržnjak, Bosec, Zapata te nešto iskusniji Božić, Paracki i Kvržić. U takvom sastavu gledali smo skroman nogomet u prvih 45 minuta.

Nula na poluvremenu pa petominutni uragan Istre

Možemo izdvojiti tek dvije prilike s obje strane, s time da su domaćini oba puta prijetili glavom, a gosti nogom. Obje Slavenove stvorio je Bosec, a u šansama su bili Zvonarek i Liklin. Obojicu je u slavlju spriječio Majkić.

Nastavak nam je donio bolji nogomet, a u tome su prednjačili Puležani. Već nakon sedam minuta igre imali su dva gola prednosti. Prvo je Paracki u 47. minuti zakuhao novi gol, odnosno penal, što je iskoristio Beljo, a pet minuta nakon toga Bande je lijepo zabio glavom. Minutu prije promašio je zicer.

Pogodak Zvonareka i majstorija Belje

Zekić je odmah mijenjao, Slaven se tražio, a prvu priliku u nastavku imao je tek u 67. minuti, kada je Zapata s ruba kaznenog prostora pogodio gredu. Nekoliko minuta kasnije nadu je gostima dao i Blagojević, koji je zbog dva žuta kartona morao ranije iz igre. Nakon toga do kraja je ostalo 20-ak minuta i očekivala se igra na jedan gol.

Dobili smo je, a uskoro i novi gol. Ovaj put s rukama u zraku bili su gosti. Bogojević se našao u prilici i opalio s 15-metara, Majkić mu je obranio, ali na odbijancu je najbržio bio Zvonarek, koji nije imao težak posao. Treći mu je to pogodak u sezoni.

Nažalost, do kraja Farmaceuti nisu više zabili, ali zato je Istra. Beljo je u sudačkoj nadoknadi izvrtio obranu slavenaša, prošao i Markovića i postavio konačnih 3:1. Majstorija za kraj utakmice i sezone.