8.2 C
mlađi i stariji kadeti

FOTO Sjajan vikend za AK Koprivnica na državnom prvenstvu u Varaždinu, Koprivnica dobila državnu prvakinju nakon dugo vremena

Kod starijih kadetkinja odlični rezultat za Tenu Šaško na 60 metara 19. mjesto uz osobni rekord, na 100 metara bila je 33., a Matea Petričević u bacanju kugle 16.

Atletičari Atletskog kluba Koprivnica nastupali su na Pojedinačnom prvenstvu Hrvatske za mlađe (U14) i starije (U16) kadete i kadetkinje u Varaždinu.

Najuspješnija je bila mlađa kadetkinja Anja Slavinić sa osvojene dvije medalje. U utrci na 200 metara postala je državna prvakinja istrčavši osobni rekord u vremenu od 26,88 sec, uz trenutni najbolji rezultat sezone u RH, u utrci na 60 metara je bila odlična brončana zaostavši za prvom za 0,09 sec, a u bacanju kugle osvojila je opet odlično peto mjesto uz osobni rekord.

Od ostalih mlađih kadetkinja odlične su bile Josipa Mikulec na 6. mjestu i Marija Gašparić na 7. mjestu u vortexu, Tara Rušak bila je 12. na 600 metara uz osobni rekord, Mateo Šegović na 60 metara osvojio je 15. mjesto također uz osobni rekord. Odlične su bile i dvije štafete 4×60 metara (Šaško, Gašparić, Perošić, Slavinić) osvojivši 7. mjesto uz timski rekord, a 4×200 metara u istom sastavu 8. mjesto.

I u ostalim disciplinama rezultati su bili solidni, na 60 metara Rajna Perošić 32., Elena Ožegović u dalju 40. uz osobni rekord, Josipa Mikulec na 200 metara 49., Marija Gašparić na 200 metara sa preponama 19., Tea Šaško na 200 metara 37. uz osobni rekord, Petar Cenko na 600 metara 14., te Mateo Šegović na 200 metara 23. uz osobni rekord, a u dalju 17.

Kod starijih kadetkinja odlični rezultat za Tenu Šaško na 60 metara 19. mjesto uz osobni rekord, na 100 metara bila je 33., a Matea Petričević u bacanju kugle 16. Nakon dugo vremena koprivnička atletika dobila je i državnog prvaka, a za sve te odlične rezultate naših atletičara velike zasluge pripadaju treneru AK Koprivnica, prof. Marijanu Kuhariću.