9.3 C
krštenje 'hibrida'

FOTO Slaven Belupo i Hajduk podijelili bodove na novom travnjaku koprivničkog Gradskog stadiona

Na Gradskom stadionu Ivan Kušek Apaš danas je gostovao splitski Hajduk. Niti Farmaceuti niti Hajduk u novu sezonu nisu krenuli impresivno, obje momčadi ne znaju za pobjedu i imaju po tri boda, Hajduk ima i utakmicu više. Na klupi Splićana dobro je poznato lice Željka Kopića kojem se posljednjih tjedana stolica malo trese. Očekivanja Hajduka i njegovih navijača ipak su veća od onih Slavenovih, ali dolazak Splićana svaki put izazove veliki interes podravske publike.

Potrudili su se u Slavenu kako bi prva utakmica prošla na što boljoj razini u pogledu potreba navijača, pogotovo nakon što je hibridni travnjak danas i svečano otvoren. Klub se uoči utakmice svečano zahvalio Vedranu Puriću, bivšem igraču, a sada pomoćnom treneru Tomislava Ivkovića.

Osim Purića, veliki pljesak dobio je i Mirko Kvakarić, donedavno službeni spiker koprivničkog kluba. Obojici su uručeni dresovi, Puriću s brojem 306 koji simbolizira broj njegovih nastupa u plavom dresu, dok je Kvakarić dobio onaj s brojem 25, istovjetan godinama njegove službe klubu. Njegovo mjesto zauzeo je Bojan Horvat.

Velike probleme Haduku u početnim minutama utakmice radio je Bogojević po desnoj strani. Dva puta je sjajno probio, jednom se Mendy nije snašao, a drugi puta nikog nije bilo u srcu šesnaesterca. Odmah u sedmoj minuti Mendy je izvrsno ostavio loptu Bongongiu koji se sjurio prema golu Posavca i pucao kraj stative.

Nk Slaven Belupo - Nk Hajduk

Vrlo dobru igru prema naprijed Slaven je naplatio u 17. minuti. Sjajno su izigrali obranu Hajduka i izbacili Mateasa Delića koji je iskosa s lijeve strane snažnim udarcem poslao loptu iza Posavca i postavio 1-0. Gol Delića izazvao je delirij na tribinama Apaša.

Hajduk je stvari vratio na početak u 33.-oj minuti, ubačenu loptu iz kornera iza Markovića pospremio je Brazilac Jairo. Navijači Torcide cijelo su vrijeme bili tihi u znak protesta, a nisu ni slavili kada su Bili zabili za 1-1. Kakvu je priliku Slaven imao u 38. minuti! Mendy gura Bongonguia u prostor, ovaj zavraća na drugu gdje Bogojević sam samcat gađa u Posavca. Pravi ‘mrtvac’, ali ostalo je 1-1. Bez još nekakvih prilika otišlo se na odmor.

Dobru priliku na startu drugog dijela imao je Jairo koji puca pored vratnice. U još boljoj prilici našao se Ivanovski samo minutu kasnije, Jairo mu je gurnuo loptu s očima, ali je Marković sjajno izašao i spriječio pogodak. Bolje je izgledao Hajduk u prvim minutama drugog dijela. Lijepo je Slaven kombinirao u 69.-oj, ali ubačaj Bogojevića bio je previsok.

Krasni kontru u 71. minuti odradili su Farmaceuti, a na ubačaj Delića loptu je primio svježi Bačelić-Grgić, međutim loše je pucao. Pogodio je Gyurcso stativu, ali više od toga nije išlo. Tražila je publika pogodak, negodovala igrom i tražila je pobjedu domaćina, no ipak ju nisu dobili.

Nešto življi Hajduk u drugom dijelu nije uspio zabiti i tako upisati prvu pobjedu ove sezone. Isto vrijedi i za Slaven Belupo.

SLAVEN BELUPO: Marković  – Musa, Međmorec, Šarlija – Bogojević, Vidović, Puclin, Gordana, Delić – Bongongui, Mendy, još su igrali: Bačelić-Grgić, Jelić
TRENER: Tomislav Ivković

HAJDUK SPLIT: Posavec – Fomitschow, Vućur, Mikulić, Juranović – Hamza, Palaversa – Gyurcso, Jradi, Jairo – Ivanovski, još su igrali: Jurić, Steliano
TRENER: Željko Kopić

Hrvatski kup

Podravka sutra traži kartu za polufinale Kupa, to će morati izboriti na gostovanju u Bjelovaru

Lokomotiva, Dugo Selo i Split 2010 tri su ekipe koje su već osigurale završnicu, final-four Hrvatskog rukometnog kupa. Traži...