7.4 C
Utorak, 23. travnja 2024.
prvi put ove sezone

FOTO Slaven Belupo napokon spojio dvije pobjede, Krstanović opet ključan igrač u slavlju protiv Osijeka

Priliku u prvih 11 dobili su Iharoš ina desnom boku i Plantak u vezi. U vrhu napada zaigrao je Krstanović, čovjek s kojim Slaven igra puno bolje.

Jak vjetar spriječio je mnoge navijače da uživo poprate današnji susret Slaven Belupa i Osijeka koji je počeo u 16.30 sati. Igralo se 32. kolo Hrvatski Telekom Prve lige, a Sertić nije mogao računati na Bogojevića, Bačelić-Grgića i Karamarka. Osijeku je pak nedostajao Kleinheisler.

Priliku u prvih 11 dobili su Iharoš na desnom boku i Plantak u vezi. U vrhu napada zaigrao je Krstanović, čovjek s kojim Slaven igra puno bolje.

Prvu napetiju situaciju vidjeli smo u 10. minuti kada je Šarlija preslabo vratio loptu vrataru Filipoviću, no ovaj je uspio istrčati i u zadnji tren izbiti ispred Bobana. Krasnu priliku imao je Delić u 19. minuti kad je lijepim volejem pucao tik pored vratnice. Samo tri minute kasnije dobru šansu imao je i Čanađija, no nije pucao najbolje. Dobra igra došla je na naplatu u 24. minuti kada je Krstanović izborio jedanaesterac i sam ga pospremio u gol za 1-0. Osijek u prvom dijelu nije stvorio niti jednu ozbiljniju šansu pred golom Filipovića sve do sudačke nadoknade kad je Lončar glavom opasno pucao.

I u drugom poluvremenu Slaven je dobro počeo, no prvu veliku priliku imao je Osijek nakon kontre u 58. minuti, a epilog svega bila je pogođena vratnica Bobana. Opasno je u 70. pucao Slavenov Iharoš iz slobodnog udarca, ali nedovoljno precizno. Samo minutu kasnije iz igre je morao izaći Krstanović, čini se kako je došlo do problema s desnim koljenom.

Slavlje Slavena nakon što je Krstanović realitzirao jedanaesterac // Foto: Ivan Balija

U 75. minuti Osijek je zabio, točnije Ejupi, no nakon prekršaja na Međimorcu. Poništeni pogodak nije se sviđao osječkoj klupi pa je jedan od članova stožera poslan na tribinu.

Imao je Slaven priliku da riješi utakmicu no Vidović je loše pucao, a Lima nije uspio dobro zahvatiti tu loptu da bi bilo 2-0. Napadalo se na obje strane, Osijek je lovio izjednačenje pa je ubačen i Špoljarić, najbolji napadač Osijeka II koji igra u Drugoj HNL. Najbolju priliku da zaključi susret u 87. minuti imao je Čanađija koji je sve napravio sam, uzeo loptu, povukao, dao Deliću koji mu je vratio povratnu, ali nedostajalo je preciznosti na udarcu. Ostalo je 1-0 i Slaven je upisao šestu pobjedu ove sezone, drugu zaredom.

Prvi put ove sezone Farmaceuti su spojili dvije pobjede. Nakon prošlotjednog slavlja kod Intera, danas su pobijedili Osijek i tako donijeli prijeko potreban mir u klub uoči posljednjih četiri kola. Šteta što je vremenska progoza bila loša pa na tribinama nije bilo više domaćih navijača koji bi svjedočili šestoj ovosezonskoj pobjedi.