Slaven Belupo ponovio je 2007. godinu kada se prvi put plasirao u finale Hrvatskog kupa. Bio je to najveći uspjeh kluba u povijesti. Protivnik im je tada bio Dinamo, a tako će vjerojatno biti i sada. Finale se igra u Osijeku 10. svibnja.

Slaven Belupo plasirao se u finale Hrvatskog kupa na krilima strijelaca Ejupija, Ozobića i Pokrivača.

Bila je to utakmica sezone za koprivnički klub. Nakon minimalnog poraza na Rujevici (2:1), u domaćim redovima svi su vjerovali da mogu iznenaditi Rijeku i plasirati se u finale.

Iako je Rijeka, uz Dinamo, najbolja hrvatska momčad, optimizam su temeljili na činjenici da su ove sezone s njima čak četiri puta remizirali u prvenstvu. Ako se svemu tome pribroje i tri utakmice lanjske sezone, Koprivničanci i Riječani sedam su puta zaredom remizirali u HNL-u. Finale Kupa bio bi drugi najveći uspjeh u povijesti Slavena Belupa. Najveći je dosad bio 2007. godine kada su Koprivničanci igrali s Dinamom i kada im je za dlaku izmaknuo trofej. U Maksimiru su poraženi s 1:0, dok su doma vodili, ali su na kraju odigrali 1:1. U zadnjim trenucima utakmice domaću publiku šokirao je Schildenfeld, danas ponovno igrač Dinama i hrvatski reprezentativac. Ipak, Slaven Belupo te se godine prvi put plasirao u pretkolo Kup UEFA-e. Zanimljivo je i da je te sezone u polufinalu Kupa Slaven Belupo izbacio upravo Rijeku. Na Kantridi je bilo 0:0, dok su farmaceuti u Koprivnici slavili s 3:2.

Slaven Belupo je uspio!

Koprivnički stadion bio je danas vrlo lijepo popunjen. Lijepo vrijeme i 500 gratis piva klupskog sponzora Carslsberga isto je tome pridonio. Lijepoj atmosferi svoj doprinos dali su dečki s limenom glazbom na domaćoj tribini, a još jače pripadnici gostujuće navijačke skupine Armada.

Rijeka je nešto bolje ušla u utakmicu, ali je prvu priliku imao Ozobić u 18. minuti kada puca daleko iznad gola. Dvije minute kasnije Brezovec je izveo slobodnjak s oko 35 metara, Rozman je otišao u prazno, no lopta prolazi kraj gola. Igrala se 26. minuta. Ozobić je pucao iz daljine, a Vargić je spreman, jedva.

U 38. minuti gledamo akciju Ozobića i Ejupija, a Ozobićev udarac ukrotio je Vargić.

U 43. minuti veliko slavlje na koprivničkom stadionu. Delić je s lijeve strane ubacio, Ozobić je pucao, ali se lopta odbila do Ejupija koji snažno puca. Lopta se od grede na radost brojnih domaćih navijača odbila iza gol-crte.

U samom finišu prvog dijela Rijeka je umalo izjednačila. Brezovec je iz slobodnog udarca s 20-ak metara snažno pucao, a Rozman izbacuje u korner. Brezovec izvađa korner, a Mitrović pogađa gredu.

Domaći igrači na odmor su ispraćeni velikim pljeskom. Zaslužili su to Kopićevi dečki.

Još snažniji pljesak dobili su u 54. minuti. Slobodni udarac iskosa s lijeve strane, koji je izborio Ejupi, izveo je Ozobić, Delić je napravio varku tijelom, teško je bilo vidjeti je li dirao i loptu koja je prevarila Vargića i završila u njegovoj mreži. Izgleda da nije. Navijačima Slavena Belupa nije to ni bitno.

Samo tri minute kasnije raspoloženi Ejupi je potegnuo sa svoje polovice, pronašao je Ozobića koji je odmah pronašao Delića, ali domaći kapetan puca snažno i kraj gola.

Rijeka je podigla igru, pokušavala je doći do pogotka koji bi joj garantirao najmanje jedanaesterce. Ali, Slavenaši se nisu povukli. Dapače.

U 72. minuti treći gol postigao je Pokrivač, veliki povratnik na nogometne travnjake. Na desnoj strani Ozobić je ubacio, Delić je loptu primirio i pronašao neumoljivog Pokrivača.

Kakva ludnica na koprivničkom stadionu.

Na maksimirskom stadionu sutra, u srijedu, doznat ćemo i drugog polufinalista. Dinamo je iz Splita donio velikih 2:0 i samo čudo moglo bi Hajduk spasiti od ispadanja. Utakmica počinje u 17.30 sati.

Finale Kupa igrat će se 10. svibnja u Osijeku. Igra se samo jedna utakmica.

HRVATSKI KUP uzvratna utakmica polufinala: Slaven Belupo – Rijeka 3:0 (1:0)

KOPRIVNICA – Gradski stadion. Gledatelja: 2205.

Sudac: Damir Batinić (Osijek). Pomoćnici: Dalibor Conjar (Osijek) i Hrvoje Barišić (Osijek). Četvrti: Mario Zebec (Varaždin). Delegat: Robert Balen (Zagreb). Kontrolor: Stjepan Šarić (Zagreb).

Strijelci: 1:0 Muzafer Ejupi (’43), 2:0 Filip Ozobić (’54), 3:0 Nikola Pokrivač (’72)

SLAVEN BELUPO (4-3-3): Rozman – Purić, Musa, Edson, Štiglec – Paracki, Jambor, Christensen (od 82. Gregurina)– Ozobić (od 76. Savić), Ejupi (od 67. Pokrivač), Delić. TRENER: Željko Kopić.

RIJEKA (4-2-3-1): Vargić – Ristovski, Samardžić, Mitrović, Zuta (od 75. Vešović)– Brezovec, Bradarić – Bezjak (od 56. Bezjak), Gavranović (od 77. Roshi), Matei – Balaj. TRENER: Matjaž Kek

Žuti kartoni: ‘9 Christensen, ’77 Pokrivač (Slaven Belupo); ’15 Brezovec, ’17 Mitrović, ’53 Samardžić (Rijeka)