19 C
HT PRVA LIGA

FOTO Slaven Belupo propustio upisati treću uzastopnu pobjedu, Varaždin ‘na mišiće’ zgrabio bod

Pogodak za domaćina postigao je Ejupi, dok je gostima bod donio Stolnik.

Slaven Belupo danas je na Gradskom stadionu Ivana Kušeka Apaša u sklopu 6. kola HT Prve lige ugostio posljednjeplasirani Varaždin. Ogled ovih dviju ekipa, kazao je trener Ivica Sertić, nije obična utakmica, već rivalstvo unatoč tome što je današnji protivnik iz najvišeg razreda domaćeg nogometa izbivao nekoliko godina.

Prvih 15-ak minuta Slavenaši su imali izrazitu prednost u posjedu koju nisu do kraja uspjeli konkretizirati. Jednom je Krstanović pokušao glavom, dok je kasnije tražio Ejupija na drugoj stativi, ali ozbiljnije vrata gostiju nisu ugrozili. Nastavilo se u istome ritmu čime nikako nije opravdano rivalstvo. Za uzbuđenje se pobrinuo možda i najbolji dvojac dosadašnjeg dijela sezone, uz Međimorca koji danas nije nastupio zbog ozljede. Lijepo je loptu u kaznenom prostoru glavom spustio Krstanović za natrčalog Puclina. Udarac veznjaka Slavena otišao je iznad vratiju te su se putem svlačionice uputili s miroljubivih 0-0.

Drugi dio ponudio je nešto jači tempo koji je probudio oko 1600 navijača. Dodatni zamah omogućio je drugi žuti, odnosno crveni karton Adžića u 53. minuti. Prekršaj je izborio, naravno, Puclin, igrač koji je pet minuta kasnije ponovno dokazao možda i najbolju formu karijere. Bogojević je lijepo probio desnu stranu, pronašao Puclina koji je samo ostavio za Ejupija. Makedonski napadač u svojem drugom mandatu u Koprivnici postigao je prvi ovosezonski pogodak, uputivši udarac u desni donji kut Nevistićevih vratiju.

Vodstvo je potrajalo do 72. minute kada su probuđeni Varaždinci, unatoč igraču manje, izjednačili. Iskusni Jertec ubacio je loptu iz kornera, najvišim se pokazao Senić čiji je udarac glavom poslužio kao asistencija Stolniku. Stoper gostiju zakucao je loptu s crte za 1-1. Nikako Farmaceuti nisu uspijevali probiti duboki, dvostruki blok. Brojne duge lopte na napadački dvojac nisu se pokazale ispravnim rješenjem. Tek se novopridošli Alidema nekoliko minuta prije izborio za poziciju, dobro plasirao loptu, no Nevistić je bio na razini.

Slaven, s druge strane, nije bio na istoj razini kao u protekle dvije utakmice kada su savladani Hajduk i Istra 1961. Šteta, propuštena je velika prilika za nova tri boda kojima bi se konto popeo na devet.

HT Prva liga, 6. kolo, 24. kolovoza:

Slaven Belupo – Varaždin 1-1

ČETVRTA HNL SJEVER

Cvetkovčani izraziti favoriti protiv Kloštrana, i Ferdinandovčani se nadaju „lakim” bodovima protiv Legrađana

Sve utakmice 17. kola Četvrte hrvatske lige Sjever zbog uskrsnih blagdana igraju se sutra, u subotu u 15.30 sati. U...