FOTO // Slaven Belupo svladao Zagreb golovima Gregurine i Ejupija

Slaven Belupo pobijedio je Zagreb s 2:1 i upisao nove važne bodove za priključak sredini ljestvice. Vodeći pogodak za domaćina postigao je Mario Gregurina, a drugi je iz poklonjenog jedanaesterca zabio Muzafer Ejupi. Gosti su minutu prije kraja postigli počasni pogodak preko Lovre Medića.

Bila je to zanimljiva i dinamična utakmica u kojoj je Slaven Belupo bio puno bolji suparnik te je zasluženo pobijedio. Farmaceuti su posebno dobro odigrali u prvih pola sata kad su u potpunosti nadigrali goste iz Kranjčevićeve koji u prvom poluvremenu niti jednom nisu zaprijetili vrataru Rozmanu.

Prvi je u 14. minuti zaprijetio Ejupi, čiji je slab udarac zaustavio Livaković.

Slaven je poveo u 18. minuti kad je Gregurina povukao loptu sa svoje polovice, uposlio Purića koji pronazali Ejupija, a ovaj namješta priliku Gregurini. Domaći veznjak tukao je lijevom nogom s ruba kaznenog prostora, nije to bio jak udarac, ali je bio precizan i lopta je uz samu vratnicu otišla u mrežu, Livaković je nije uspio zaustaviti.

U 26. minuti Savić je iz blizine poslao loptu iznad grede, a u 39. je Ejupi promašio okvir gola nakon što je prošao i vratara Livakovića.

Ključni je za utakmicu bio pogodak za 2:0 kojeg je iz jedanesterca postigao Muzafer Ejupi, Livaković se bacio desno, a Ejupi je pogodio lijevu stranu. Međutim, snimka je pokazala (a to možete vidjeti i u našoj fotogaleriji) da jedanaesterac zapravo nije postojao jer je Stepčić napravio prekršaj na Saviću desetak centimetara izvan kaznenog prostora. Vidulin je bio dosta daleko od mjesta događaja te je pokazao na bijelu točku.

U 58. minuti utakmica je prekinuta zbog nestanka rasvjete. Agregat je prestao raditi, pa je rasvjeta spojena na javnu mrežu, no trebalo je 12 minuta da se žarulje na reflektorima ponovno upale.

Slavenaši su sve mogli riješiti od 80. do 84. minute, ali su dobre prilike propustili Crepulja koji je tukao iznad gola, te Marciuš, Delić i dva puta Štiglec, čije je udarce obranio Livaković.

Domaći su se u samoj završnici povukli čuvajući rezultat te je Zagreb smanjio na 2:1 pogotkom glavom Lovre Medića kojem je asistirao Gabrijel Boban.

U sljedećem kolu Slaven Belupo u subotu u 21 sat gostuje kod Dinama u Maksimiru.