7.1 C
PRVA HNL

FOTO Slaven Belupo tek iz kaznenog udarca uspio slomiti tvrd otpor Hrvatskog dragovoljca

Trener Zoran Zekić za današnji susret protiv Hrvatskog dragovoljca nije mogao računati na ozlijeđene Krstanovića, Kocijana, Zvonareka i Marinu.

Nogometaši Slaven Belupa danas su u sklopu 25. kola Hrvatski Telekom Prve lige na Gradskom stadionu Ivan Kušek – Apaš ugostili Hrvatski dragovoljac, posljednju momčad prvenstvene tablice.

Trener Zoran Zekić za današnji susret protiv Hrvatskog dragovoljca nije mogao računati na ozlijeđene Krstanovića, Kocijana, Zvonareka Marinu.

Prvu šansu na utakmici stvorili su Farmaceuti kada je Brković pucao iz slobodnog udarca s nekih 18 metara, fino je prebacio živi zid, ali lopta je prošla tik uz vratnicu.

Slaven Belupo nastavio je s pritiskom, a najbolju šansu za vodstvo imao je Zapata koji je lijepo pucao s 20 metara, ali njegov pokušaj obranio je Šubarić.

Do kraja prvog poluvremena nije bilo izglednije prilike s obje strane, pa se na predah otišlo bez pogodaka. Slaven Belupo ima terensku incijativu, ali za sada nije uspio probiti izrazito defenzivnu igru Hrvatskog dragovoljca.

Nastavak susreta odmah je donio nova uzbuđenja, ali ovaj puta pred vratima Slaven Belupa.

Paracki je neoprezno srušio protivničkog napadača, a glavni sudac Titlić odmah je pokazao na bijelu točku. Međutim, nakon intervencije VAR-a pokazalo se da je Paracki prekršaj napravio izvan svojeg šesnaesterca pa je Hrvatski dragovoljav dobio slobodni udarac kojeg Bristrić nije dobro izveo.

Gotovo identična situacija dogodila se nekoliko minuta kasnije, ali ovog puta penal je dosuđen za Slaven Belupo. Galešić je srušio Zapatu, a glavni sudac odmah je pokazao na apsolutno opravdani kazneni udarac. Siguran izvođač najstrože kazne bio je Brković te Slaven Belupo od 64. minute vodi 1:0.

Farmaceuti nisu stali nakon prvog gola i tražili su drugi zgoditak kako bi osigurali pobjedu. Najbolju šansu za 2:0 imao je Crnac, ali njegov udarac iz blizine brani Šubarić.

Do kraja susreta rezultat se nije mijenjao i Slaven Belupo je slavio s konačnih 1:0 te ostvario niz od dvije uzastopne pobjede s gol razlikom 4:0.

Prva HNL – 25. kolo
Petak, 25. veljače
18:00
Slaven Belupo – Hrvatski dragovoljac  1:0 (0:0)  Brković (P) 64′

Sastav Slaven Belupa: Sušak – Božić, Paracki (od 70. minute Liklin), Soldo – Kvržić, Caimacov, Brković (od 69. minute Crnac), Goda, Laušić (od 70. minute Hoxha), Bogojević – Zapata
Trener: Zoran Zekić

Sastav Hrvatskog dragovoljca: Šubarić – Jurišić, Vulikić, Galešić, Smolčić, Majstorović – Karrica, Bašić (od 68. minute Kukoč), Hodža, Bristrić – Cirjak (od 68. minute Braut)
Trener: Dragan Tadić