18.7 C
Hrvatski Telekom Prva liga

FOTO Slaven Belupo u zadnjoj minuti prokockao pobjedu protiv Rudeša, koji je završio utakmicu s devet igrača, Havojić zabio za bod

Slaven Belupo na svom domaćem terenu nije uspio pobijediti Rudeš koji je od 63. minute igrao s dva igrača manje. Kao što je najavljivano, Slaven je odigrao zahtjevu utakmicu. U sastav se na mjesto braniča, nakon crvenog kartona u Splitu, vratio Vinko Međimorec.

Utakmica je počela ispitavanjem snaga, a domaćina je u 29. minuti šokirao bivši igrač Slaven Belupa Tomislav Havojić kada je doveo goste u vodstvo 0-1. Takav rezultat ostao je do poluvremena.

U drugom poluvremenu odmah u 51. minuti Pero Pejić svojim ovosezonskim prvijencem u dresu Slavena zabija za poravnanje rezultata na 1-1. Tada kola kreću nizbrdo za Rudeš. Prvo je isključen još jedan bivši igrač Slaven Belupa, vratar Rudeša Dominik Picak u 57. minuti, da bi Ivanovski zabio za vodstvo 2-1 u 60. minuti. Samo tri minute kasnije, pocrvenio je još jedan igrač Rudeša, Španjolac Antonio Cristan. Međutim, Rudeš je i s dva igrača manje uspio doći do izjednačenja u 93. minuti iz najstrože kazne. Jedanaesterac je realizirao Havojić i donio Rudešu vrijedan bod.

Ostaje velika žal za tri boda, jer Rudeš je ipak s devet igrača na terenu bio neravnopravan protivnik.

Idući vikend je stanka zbog prvenstvenih obaveza, ali Slaven će 1. rujna u petak proslaviti svoj jubilej 20 godina ulaska u Prvu ligu, te odigrati prijateljsku utakmicu protiv mađarskog prvoligaša Ujpesta. Nakon stanke, Slaven Belupo 9. rujna putuje u Pulu na Aldo Drosinu gdje ih dočekuje Istra 1961.