6.8 C
Petak, 29. ožujka 2024.
prva hnl

FOTO Slaven i Istra odigrali dosadan remi na Apašu, gosti kući nose vrijedan bod

Pobjedom protiv BSK-a u Bijelom Brdu u sklopu kupa Slavenaši su napokon osjetili kako je to pobijediti pod vodstvom novog trenera Tomislava Stipića, bilo je 0-2. Došlo je opet vrijeme za prvenstvene obaveze, za prvenstvo gdje je Slaven bio na posljednjem desetom mjestu kako se ušlo u ovo kolo, no zadnje tri ekipe imale su po 10 bodova.

Na Apaš je stigla pulska Istra, jedan od klubova koji je također osvojio deset bodova u ligi. Velikog uloga bile su svjesne obje ekipe stoga u Koprivnici nije gledan neki lijepi nogomet. Istra je imala više prilika, bivala malo opasnija, ali pravi učinak u prvom dijelu  izostao je na obje strane.

Gledatelji su se mogli nadati samo da će u drugom dijelu gledati bolji nogomet i vidjeti pokoji pogodak. Početak drugog dijela nije ponudio previše, dobru šansu stvorili su domaći no Ejupi je ostao nekoliko centimetara prekratak na ubacivanje Lulića.

Tvrda borba između dva šesnaesterca vodila se neprekidno, a vratar Istre iskazao se u 76. minuti kada Krstanović puca nakon polukontre Slavena. Samo minutu kasnije savršenu poziciju za pucati slobodnjak dobio je Glavčić, ali je opet golman Istre na mjestu.

Do isteka 90. minute rezultat se nije mijenjao, ostalo je ništa – ništa. Ovaj bod sigurno će puno značiti Puležanima, dok će Stipić prvu prvenstvenu pobjedu tražiti u idućem kolu na gostovanju kod Varaždina.