4 C
Srijeda, 17. travnja 2024.
prva hnl

FOTO Slaven poveo pa se raspao, Paracki poklanjao, Dabro kažnjavao, na pobjedu se čeka gotovo mjesec i pol dana

Kapetan Paracki bio je tragičar utakmice

Nakon nešto više od dva tjedna pauze, nogometaši Slaven Belupa večeras su se vratili prvenstvenim obavezama. Put ih je u 29. kolu Prve HNL odveo prema Kranjčevićevoj ulici u Zagrebu, što znači da je nasuprot njih stajala Lokomotiva. Posljednjih godina, tradicionalno neugodan protivnik.

Iako se možda na prvu ne čini tako, bila je to izuzetno važna utakmica za Farmaceute iz više razloga. Prije svega, kako bi stali na kraj neugodnoj mini-seriji koja uključuje jedan osvojeni bod u posljednje tri utakmice. Zatim, kako bi prekinuli post od golova koji traje još od utakmice protiv Dragovoljca s kraja veljače, kada su zabili s bijele točke, a na kraju, kako bi ostali u korak s Lokomotivom, koja je uoči dvoboja imala šest bodova više.

Od svega toga, obistinilo se samo jedno. Naime, Farmaceuti su u Kranjčevićevoj izgubili 3:1, uz pogodak Ante Crnca, dva Marka Dabra i jednog Ibrahim Aliyuja.

Crnac šokirao domaćine u nadoknadi prvog poluvremena…

Trener Zoran Zekić je ponovno iznenadio sa sastavom i u prvih 11 postavio, između ostalih, i Antu Crnca, što se kasnije pokazalo kao pun pogodak. Naime, Dinamov igrač na posudbi u Koprivnici bio je junak prvog poluvremena, u kojem je zabio jedini pogodak. Bilo je to u prvoj minuti nadoknade, nakon što je ga je Bogojević preciznom loptom pogodio u glavu, a ovaj zakucao loptu u mrežu s nekih pet metara.

Općenito gledano, posljednje dvije minute prvog poluvremena bile su i najzanimljivije, jer je prvo Brković opasno pucao s 18 metara, nakon čega je Kačavenda, s druge strane, promašio najveću priliku Lokosa. Ostao je sam pred Sušakom, ali se omeo i traljavo pucao. Kazna im je stigla u istoj minuti nakon već spomenute akcije, a Zekić je u konačnici s dozom optimizma otišao na odmor, iako je znao da ga u drugom dijelu dvoboja čeka još puno posla.

…Dabro vratio gostima na početku drugog

To se ubrzo pokazalo točnim. Tek što je nastavak počeo, već u 48. minuti, pisalo je 1:1 na semaforu, nakon što je Dabro, koji je na poluvremenu ušao u igru, zabio s najstrože kazne. Skrivio ju je Paracki, koji je bio neoprezan u jednom duelu u dvojicom igrača Lokomotive.

Slaven gostovao kod Lokomotive

Domaćini su bili puno življi u tim trenucima, a u 60. su umalo došli i do preokreta. Laušić je na sredini travnjaka iz čistog mira poklonio loptu Lokomotivi, rodila se brza kontra iz koje je Kačavenda pogodio vratnicu, a u nastavku akcije je, nakon još jednog opasnog udarca, Sušak spasio Farmaceute.

Vidio je Zekić da kola idu u krivom smjeru pa je uveo Krstanovića i Kvržića, odnosno izvadio Brkovića i Tepšića te promijenio formaciju.

Vratnica Boseca pa totalni preokret Lokomotive

Međutim, odmah nakon toga Aliyu je imao novu veliku priliku za domaćine, jer se sjurio sam prema Sušaku, koji ga je ponovno nadmudrio, a dvije-tri minute kasnije uzvratili su i slavenaši. Nakon jedne duge akcije Bosec je s desetak metera pogodio vratnicu, koja se vjerojatno još sad trese. Šteta, milimetri su u tim trenucima dijelili koprivničkog prvoligaša od novog vodstva. Bilo je to u 70. minuti.

Nažalost, uskoro je Lokomotiva totalno okrenula rezultat u svoju korist i okrunila bolju igru. Igrala se 77. minuta kada je po mrežu Slavena ponovno koban bio Dabro, no svakako treba napomenuti i novu pogrešku Parackog, koji je u ključnom trenutku promašio loptu. Do kraja utakmice, u drugoj minuti nadoknade, zabio je i Aliyu za končanih 3:1.

Tako je Slaven još jednom ostao bez bodova, a pobjedu čeka već skoro mjesec i pol dana.

U sljedećem kolu u Koprivnicu dolazi Osijek, jedan od kandidata za naslov prvaka, a ujedno i Zekićev bivši klub. Bit će to novi spektakl na koprivničkom Apašu, koji se igra u nedjelju u 17 sati.