6.8 C
slijedi priprema za Osijek

FOTO Slaven na krilima Bogojevića ‘napunio’ Koper i uspješno zaključio slovenski dio priprema

Koprivnički nogometaši sutra će ujutro odraditi regeneracijski trening, a nakon ručka se vraćaju u Koprivnicu.

Nogometaši Slaven Belupa odigrali su posljednju prijateljsku utakmicu u Sloveniji. Večeras su u Zreču uvjerljivo svladali slovenski Koper rezultatom 6:2. Posebno raspoloženi bili su Bogojević s tri pogotka i Glavčić s dvije asistencije i jednim pogotkom, dok su po jednom precizni bili Paracki i Goda, pišu službene stranice kluba.

Hrvatska je momčad povela već u 5. minuti. Izvrsno je centrirao Delić, a još bolje, iskosa s desne strane, Bogojević iz voleja pogodio drugi kut nemoćnog golmana Neneziča za 1:0. Blizu povećanja vodstva bio je Lima desetak minuta kasnije, ali nije iskoristio situaciju jedan na jedan. U 18. minuti Delić je pogodio mrežu Kopera na asistenciju Karamarka, ali je sudac poništio pogodak zbog zaleđa. Borbeni Delić izborio se za jednu loptu u 25. minuti i izvrsno centrirao za Limu čiji udarac glavom završava na vratnici. Puno bolju igru od svog protivnika koprivnička je momčad iskoristila još jednom u 38. minuti. Puclin je nakon odličnog solo prodora pronašao Parackog koji s desetak metara pogađa mrežu za 2:0. Do kraja prvih 45 minuta još je jednu odličnu priliku propustio Bogojević.

Koper je rezultat smanjio u 49. minuti. Precizan za 2:1 bio je Baša. Samo četiri minute kasnije lijepim udarcem s lijeve strane Bogojević je svladao Neneziča i zabio za 3:1. U 59. minuti još je jednom precizan bio Baša za 3:2. Pokušao je u 69. minuti Glavčić iz slobodnog udarca, ali je vratar Kopra odlično reagirao i izbacio loptu u korner.

Da je danas njegov dan Bogojević je dokazao i u 70. minuti kada se najbolje snašao nakon kornera koji je izveo Glavčić i poentirao za 4:2. Nakon opasnog pokušaja i asistencije, Glavčić se u strijelce upisao u 80. minuti kada je bio precizan s 11 metara. Tri minute kasnije srpski je veznjak upisao još jednu asistenciju. Iz kornera je lijepo pronašao Godu koji pogađa za 6:2.

Koprivnički nogometaši sutra će ujutro odraditi regeneracijski trening, a nakon ručka se vraćaju u Koprivnicu. Subota i nedjelja bit će slobodni dani za Slavenaše, a od ponedjeljka startaju završne pripreme za prvo kolo Hrvatski Telekom Prve lige u kojem će Sertićeva momčad gostovati u Osijeku.