9.1 C
Četvrtak, 18. travnja 2024.
prva hnl

FOTO Slaven odlično krenuo pa doživio težak poraz, bez pobjede u Rijeci je već 13 godina

Nastavljaju se muke pod Slaven na riječkom travnjaku

Iako je pred njima bilo super teško gostovanje, nogometaši Slaven Belupa puni optimizma otputovali su u Rijeku. Kako i ne bi, kad su iza njih bile dvije uzastopne pobjede, odnosno tri u proljetnom dijelu sezone, uz jedan remi i poraz. Dobra je i Rijeka, pogotovo nakon prošlotjedne pobjede u Splitu, koja je potvrdila njihovu borbu za naslov prvaka.

Sudeći prema tim brojkama, pred nama je bila otvorena utakmica, što se u konačnici pokazalo točnim. Na žalost gostiju i sreću domaćina, koji su slavili s uvjerljivih 3:0, iako na terenu nisu bili toliko bolji koliko to rezultat sugerira. Pogotovo u prvih 45 minuta, kada je Slaven dominirao.

Farmaceuti bolji u prvom poluvremenu

Štoviše, tek što je Strukan označio početak utakmice mogao je povesti. Bogojević je u prvim sekundama lukavim udarcem s 15-ak metara sjajno reagirao na Godin ubačaj s lijeve strane, no Labrović je vršcima prstiju loptu izbacio iznad grede. Općenito gledano, slavenaši su bili bolji na otvaranju i već nakon osam minuta igre imali su tri udarca u domaći okvir, dok je Rijeka s druge strane imala nulu.

No ubrzo se i to promijenilo, jer je Sušak u 13. minuti spasio Farmaceute, nakon što je Pavičić opasno tukao točno s ruba 16 metara. I bilo je to sve od domaćina u prvom dijelu. U narednih pola sata gledali smo mnogo nadmudrivanja po travnjaku, a tada je Slaven, pred kraj poluvremena, ponovno prijetio dalekometnim udarcima. Prvo Caimacov u 43., a nakon toga i Bogojević dvije minute kasnije. Rijeka je u oba navrata imala dosta sreće.

Zekić je u tim trenucima mogao biti zadovoljan izdanjem svoje momčadi, koja je imala čak osam udaraca, za razliku od jednog riječkog, no pred njim je bilo još cijelo drugo poluvrijeme.

Hladan tuš na startu drugog poluvremena

A u njega su Koprivničanci ponovno bolje ušli, jer je Zapata opasno tukao u 50. minuti. Međutim, samo pet minuta nakon toga uslijedio je hladan tuš. Rijeka je povela nakon lijepe akcije, odnosno asistencije Pavičića i pogotka Vučkića. Bilo je to u 55. minuti.

Farmaceuti su se nakon toga pokušavali vratiti u rezultatski egal, nastavili su s otvorenom igrom, ali sve njihove nade pale su u vodu u 70. minuti. Riječani su na brzinu izveli korner, Murić je odigrao povratnu prema Drmiću, a ovaj pogodio za 2:0. Da stvar bude gora, nije tu bio kraj Slavenovim mukama. Još jedan korner domaćinu je donio novi pogodak. U 78. minuti zabio je Gnezda Čerin, koji se najbolje snašao u gužvi u šesnaestercu.

Tako su slavenaši doživjeli prilično težak poraz, iako su odigrali dobru utakmicu, pogotovo u prvom poluvremenu, kada su trebali voditi. No tko ne zabije uglavnom ga dobije i to nepisano nogometno pravilo još se jednom pokazalo točnim.

Tužna statistika međusobnih susreta

Time se, ujedno, nastavila dominacija Rijeke nad Farmaceutima, koji 23 utakmice zaredom nisu slavili na Kvarneru. Zadnji put 2009. godine, što znači da nikad nisu okusili slast pobjede na Rujevici, već samo na staroj Kantridi. Općenito gledano, u zadnjih 39 utakmica Slaven ima samo jednu pobjedu nad Rijekom, iz 2020. godine. Prije toga, vjerovali ili ne, slavio je sada već daleke 2011. godine. Složit ćete se, prilično tužna statistika po koprivničkog prvoligaša.

U sljedećem kolu slavenaši će ugostiti Istru. Utakmica se igra u subotu u 15 sati.