Marković spašavao u posljednjim trenucima

FOTO Slaven remizirao s Rijekom, Međimorec zabio za bod, Slavenu zapaprio njegov bivši igrač uz zvižduke domaćih navijača

U Koprivnicu je stigao aktualni prvak Hrvatske, nogometni klub Rijeka. Nakon uspješno prođenih prepreka u Kupu, Slaven Belupo na svom je stadionu dočekao momčad Rijeke. Slaven je u tjednu igrao Kup u Dalmaciji u Zmijavcima i pogotkom Nikole Katića slavio 0-1, dok je Rijeka igrala u Vrbovcu gdje je slavila 1-3. U redovima prvaka Rijeke igra Brazilac Heber koji je tamo stigao baš iz Slaven Belupa.

Upravo je Heber imao prvu priliku za Rijeku u 4. minuti, nakon ubačaja Mišića Brazilac je odlično pucao glavom, ali je Marković zaustavio taj pokušaj. Slaven je odmah uzvratio preko Pejića iz prekida, ali lopti se na putu do gola ispriječio Mišić. u 38. minuti Slaven je imao dobru priliku kada je Pejić u padu gurnuo loptu do Bouadle čiji udarac brani vratar Rijeke. Slaven je cijelo prvo poluvrijeme bio koncentriran i nije dopuštao Rijeci da se razmaše, a dobro igrom stvorili su nekoliko dobrih prilika, posebno je dobar bio Marković koji je obranio nekoliko dobrih prilika Rijeke.

U drugom poluvremenu, Slaven je nastavio gdje je stao, hrabrom i okomitom igrom. Ipak, u vodstvo su došli gosti. Žuta se izborio za jednu loptu koju je proslijedio do Gavranovića s kojim je odigrao dupli pas, spustio ju do Hebera, a ovaj je prizemnim udarcem svladao vratara Markovića kojem je lopta prošla kroz noge za vodstvo gostiju 0-1. Domaći navijači zvižducima su ispratili pogodak Brazilca. Ulaskom Kendeša u igru u 70. minuti, Slaven je pritisnuo Rijeku i tražio pogodak koji bi im donio izjednačenje. Baš je Kendeš bio u dobroj prilici u 77. minuti susreta kada je iskosa pucao, ali Prskalo je taj pokušaj skrenuo u korner. Bouadla je izveo korner, Pejić loptu prenio na drugu stativu gdje Vinko Međimorec postiže pogodak za izjednačenje Slavena! Odmah nakon nekoliko minuta, upravo je Međimorec morao napustiti igru zbog ozljede, ušao je Arap. Rijeka je stvorila dobru priliku preko Pavičića koji se umjesto udarca odlučio na dodavanje koje je presjekao Purić i očistio opasnost. Nekoliko minuta kasnije opet se Pavičić našao u dobroj prilici, ali Marković taj udarac brani. U posljednjoj minuti Marković je spasio Slaven od pogotka obranivši gotovo stopostotnu priliku napadaču Rijeke Acostyu.

Ipak, treba istaknuti odličnu odluku trenera Kopića koji je u igru uveo Kendeša koji je svojom svježinom i požrtvovnošću Slavenu dao potreban uzlet. Upravo je Kendeš bio incijator kornera iz kojeg je Međimorec zabio za bod.

SLAVEN BELUPO: Marković, Međimorec (od 85. Arap), Musa, Katić, Vrljičak (od 77. Rebernik), Bistrović, Vidović, Purić, Bouadla, Trebotić (od 70. Kendeš), Pejić

Trener: Željko Kopić

RIJEKA: Prskalo, Zuta, Elez, Župarić, Vešović, Mišić, Maleš (od 82. Pavičić), Bradarić, Heber (od 80. Acosty), Gavranović (od 64. Puljić), Kvržić

Trener: Matjaž Kek