7.4 C
Utorak, 23. travnja 2024.
pad forme

FOTO Slaven u tjedan dana primio osam komada! Osijek i Caktaš ga pregazili na Apašu

Farmaceuti su i dalje četvrti, ali im Hajduk i Osijek sada bježe šest, odnosno četiri boda, a u sljedećem kolu gostuju u Šibeniku

Nakon prošlotjednog poraza protiv Dinama, novi težak zadatak bio je danas pred nogometašima Slaven Belupo. U Koprivnicu je došao Osijek, koji igra u odličnoj formi, a koji se nalazio bod ispred Farmaceuta. Sukladno tome, bila je to itekako važna utakmica, što je i Zekić naglasio u petak, jer se vodila borba za ostanak u vrhu ljestvice, pogotovo nakon što je Hajduk jučer sretno dobio Varaždince. Nakon 90 minuta borbe na Apašu ta bodovna prednost, nažalost, povećala se u korist gostiju, koji su slavili s visokih 0:4, a pitanje pobjednika riješili su već na poluvremenu (0:3) . Četvrta im je to pobjeda u nizu. No krenimo redom…

Zekić je na Maksimiru prije tjedan dana imao dosta problema sa sastavom, a danas su te brige bile nešto manje. Vratilo se dosta igrača, a od prvotimaca, osim Jambora, nije bilo ni Kvržića. Crnac i Hoxha bili su u navali, iza njih Marina, Mudražija i Mioč, na krilima Bosec i Martinaga, a u obrani Božić, Soldo i Tepšić.

Slaven Belupo - Osijek

Što se tiče same utakmice, oni koji su zakasnili na tribinu pet minuta ostali su uskraćeni za jednu dobru priliku Slavena, ali i gol Osijeka. Prvo je u četvrtoj minuti Mioč na asistenciju Martinage glavom pucao malo pored vratnice iz vrlo dobre prilike, a minutu kasije gosti su poveli. Caktaš je izveo slobodan udarac iskosa, poslao loptu oštro u gostujući peterac, gdje je u velikoj gužvi nitko nije dirao, pa ni Marković koji je ostao ukipljen na crti. Tako su gosti poveli pomalo sretno iz prve opasne situacije.

U sljedećih pola sata nismo vidjeli puno toga za pisati. I jedni i drugi imali su pokoju polupriliku, a tada je, točno 30 minuta nakon prvog, pao i drugi pogodak. Ponovno u mreži domaćina. Božić je neoprezno izgubio loptu tamo gdje ne smije, odnosno Beljo mu je uzeo s noge i otvorio automatski kontru za Osječane, koji su išli tri na dva. Odigrao je Kleinheislera, koji igra u strašnoj formi, a Mađar ljevicom pogodio neobranjivo s ruba 16 metara. Da stvar bude još gora, ozlijedio se pritom kapetan Božić pa je Zekić ubacio Žuljevića i prebacio se na četvoricu u obrani.

Međutim, malo je to značilo, Osijek je bio bolji i do kraja poluvremena još je jednom tresao mrežu slavenaša. Caktaš je pogodio, no nije imao težak posao, jer mu je Marković jedan prizemni ubačaj s lijeve strane odbio ravno na nogu. Bila je to još jedna pomalo nespretna intervencija, koja je označila, ne samo kraj prvog dijela utakmice, već i raspad sistema u domaćim redovima.

Naime, tek što je počelo drugo poluvrijeme, u koje je Zekić krenuo s dvije izmjene (Crnac i Tepšić van, Krstanović i Christopoulos unutra), Osijek je zabio još jednom i otklonio sve dvojbe, ako ih je uopće i bilo. Opet je zabio Caktaš, koji se našao u pravo vrijeme na pravom mjestu i nakon odbijanaca u domaćem šesnaestercu pospremio loptu u gol za svoj prvi hat-trick u ovoj sezoni i općenito u dresu Osijeka. Bio je to pravi potop na Apašu.

Nakon toga Osijek kao da je stao na kočnicu i umrtvio igru pa je publika, koja se okupila u pristojnom broju, više gledala u mobitel nego prema zelenom travnjaku. Prilike su bile rijetke, ali Slaven je u dva navrata mogao smanjiti tu prednost, jer je imao dva ‘mrtvaca’. Prvo u 72. minuti, kada je Mudražija povukao kontru i odigrao za Žuljevića. Obrana Osijeka odustala je od pokušaja da ga spriječi, no Žuljeviću ni to nije pomoglo da matira Ivušića, štoviše, promašio je cijeli gol. Šest minuta kasnije i Mioč se našao oči uoči s vratarom Osijeka, no pucao je u njega. I bilo je to sve. Osijek je zasluženo došao do sva tri boda, iako je taj rezultat možda bio malo previsok.

S ovim porazom Slaven je ostao četvrti, ali mu Hajduk sada bježi šest, a Osijek četiri boda, dok mu Varaždin s bodom manje puše za vrat. Prekid ove mini-negativne serije od dva poraza Zekićeve trupe pokušat će zaustaviti već u petak u Šibeniku. Taj dvoboj igrat će se od 18 sati.