9.3 C
prva hnl

FOTO Slavenaši nisu potvrdili bodove iz Osijeka, Šibenčani ih šokirali već u prvim sekundama, no do kraja su ih spasile čak dvije grede

U sljedećem kolu Slaven gostuje kod Hajduka. Utakmica se igra u nedjelju, 13. veljače, u 15 sati. Nakon toga gostuje kod Gorice.

Dobra atmosfera vladala je u koprivničkom prvoligašu kroz ovaj tjedan. Kako i ne bi nakon odlične igre i tri boda iz Osijeka. Međutim, te bodove trebalo je potvrditi i večeras protiv Šibenika, kluba s kojim je Slaven izjednačen na ljestvici. Pobjeda bi, ujedno, značila i treću prvenstvenu pobjedu u nizu, što već dugo nismo imali u Koprivnici, no to se, nažalost, nije ostvarilo. Utakmica je završila 1:1.

Zvuči pomalo navjerojatno, ali treći je to istovjetni remi Slavena i Šibenika u sezoni. Drugim riječima, sve tri utakmice završile su s identičnih 1:1. Pritom treba naglasiti da se znalo da će večeras biti teško i tvrdo, jer su domaćini praktički bili bez pravog napadača. Naime, trener Zoran Zekić večeras nije mogao računati na Krstanovića ni Zapatu, Hadžić je poslan na posudbu, a uoči utakmice otpao je i Laušić zbog temperature. Zato je u prvi plan upao Grgić, koji je, pokazalo se, bio jedan od boljih večeras.

Šok u prvim sekundama

Utakmica je tek počela, mnogi od tisuću gledatelja još se nisu ni smjestili na tribini, a na Apašu je već uslijedio šok. Naime, igrala se 16. sekunda, kada su gosti poveli 0:1. Delić, bivši slavenaš, je prošao po strani i odigrao Antonija Marina koji je loptu proslijedio u mrežu pored nemoćnog Sušaka.

Gosti su poveli u 16. sekundi // Foto: Ivan Balija

Da stvar bude žalosnija, bila je to gotovo sve što su Šibenčani pokazali u prvih 45 minuta. Odmah nakon primljenog gola Slaven je preuzeo inicijativu i preselio igru na polovicu gostiju, a posebno je razigran bio Alen Grgić, koji se vratio nakon neugodne ozljede. Uskoro se pokazalo, u najbolje moguće vrijeme.

Grgić poravnao pa ga centimetri dijelili od eurogola

Naime, upravo je Grgić u 17. minuti poravnao na 1:1. Iskoristio je dugu loptu Božića, pretrčao šibenske braniče i zakucao loptu u mrežu za 1:1. Bio mu je to drugi pogodak u koprivničkom prvoligašu. Prvi je zabio Dinamu u visokom domaćem porazu.

Desetak minuta kasnije s ruba 16 metara udarac je isprobao i Bosec, no centimetri su ga dijelili od slavlja, a što tek reći za novi pokušaj Grgića, ovaj put dalekometni. U 35. minuti opalio je s gotovo 30 metara, no greda je spasile goste. Da je pogodio, bio bi to jedan od najljepših pogodaka u sezoni. Imao je isti igrač priliku i u 42. minuti, no mreža se u prvom poluvremenu više nije tresla. Šibenik je s tim rezultatom u tim trenucima mogao biti zadovoljan.

Alen Grgić bio je raspoložen večeras // Foto: Ivan Balija
Primirje u nastavku

U nastavku susreta gosti su bili znatno bolji i čvršći nego u prvih 45 minuta. Zatvorili su prilaze svojem golu i prilike, odnosno, poluprilike bile su vrlo rijetke. To vrijedi za obje strane travnjaka.

Prvu pravu vidjeli smo tek u 78. minuti, kada je nova greda spasila Šibenčane. Goda je ubacio s lijeve strane, a Kvržić, koji je u igru ušao 15-ak minuta ranije umjesto Brkovića, nije imao sreće. Nadvisio je igrača koji ga je čuvao i s malo više od pet metara glavom prodrmao gredu. Šteta!

Do kraja su slavenaši svim silama krenuli prema naprijed, ali nove golove, nažalost, nismo vidjeli. Ova dva rivala ostala su poravnata na ljestvici, s dva boda više od Istre i četiri manje od Lokomotive.

Pred nogometašima Slavena dva su teška gostovanja. Prvo u nedjelju, 13. veljače, od 15 sati gostuju kod Hajduka, a zatim odlaze na noge Gorici. Tek nakon toga vraćaju se na Apaš, gdje će ugostiti Hrvatski dragovoljac.

Hrvatski kup

Podravka sutra traži kartu za polufinale Kupa, to će morati izboriti na gostovanju u Bjelovaru

Lokomotiva, Dugo Selo i Split 2010 tri su ekipe koje su već osigurale završnicu, final-four Hrvatskog rukometnog kupa. Traži...