6.3 C
VAŽNA POBJEDA

FOTO Slavenaši proigrali kad je bilo najvažnije i zabili dva komada nakon gotovo pola godine, Istru riješili Mudražija i Krle

Za točno tjedan dana u Koprivnici gostuje Varaždin, a pet dana nakon toga i Hajduk u polufinalu kupa

Slaven je proljeće otvorio na katastrofalan način. Uz Osijek, osvojio je najmanje bodova, zabio najmanje golova i s četvrte pozicije skliznuo je na sedmu. Međutim, bodovne razlike su male, ništa nije izgubljeno, ali bodovi su nasušno potrebni i to je jasno svima, jer sezona se lomi. Prava prilika za iskupljenje bio je dolazak Istre, koja je uoči utakmice imala dva boda više i koja je ostala puno toga dužna, s obzirom na to da je u prvom dijelu sezone slavila u Koprivnici 0:3. Danas gosti nisu uzeli tri boda, nemaju više ni dva boda prednosti, već su jedan u minusu, jer je Slaven sasvim zasluženo slavio 2:0.

Prema svim najavama, ali i onome kako igraju ove dvije momčadi, očekivala se na Apašu tvrda, čvrsta utakmica, s malim brojem golova, a to se i obistinilo. Zekić je ponovno istrčao bez pravog napadača, iako su Manaj, Krstanović pa i Perošević bili na klupi, te s čvrstim obrambenim blokom. Unatoč tome, Slaven je prvi zaprijetio i to u 15. minuti, kada je Mioč opalio s ruba 16 metara, ali prilično neprecizno. Udarcu je prethodio oštar ubačaj Martinage s lijeve strane, koji je Majkić ‘boksao’ ravno na nogu već spomenutom Mioču.

Slaven Belupo - Istra

Desetak minuta kasnije Hoxha je bio nešto precizniji, ali i Majkić na pravom mjestu, no vratar Istre bio je nemoćan u 39. minuti, kada su slavenaši poveli. Marina je oštro ubacio s desne strane, a Mudražija nesvakidašnje glavom zahvatio loptu i prebacio gostujućeg vratara za veliko slavlje. Totalno zasluženo slavlje, jer Istra do tada nije napravila apsolutno ništa. Štoviše, mogla je biti zadovoljna s minimalnim minusom, jer je do poluvremena udarac oprobao i Crnac. Tako se s 1:0 otišlo na odmor pa je i malobrojna publika mogla biti zadovoljna.

U nastavku nismo vidjeli ništa sve do 64. minute, kada su gosti bili blizu pogotka. Srećom, jedna prizemna i brza lopta, umjesto u desnom Čovićevom kutu, završila je u desnoj vratnici pa je i Slavenova mreža ostala netaknuta. Bio je to prvi pravi pokušaj Puležana na utakmici. Oni su u tim trenucima i preuzeli loptu u svoje noge, odnosno slavenaši su im pomogli u tome, jer su se povukli na svoju stranu polovice.

Ipak, u 70. su Zekićeve trupe mogle riješiti utakmicu. U brzoj kontri Crnac je odigrao Mioča, ovaj odmah produžio prema svježem Krstanoviću, koji se sam sjurio prema Majkiću, ali i neobjašnjivo zakočio kod šesnaesterca tako da je obrana gostiju odbila udarac u korner. Šteta, bila je to najveća prilika na utakmici, no nova se rodila samo tri minute kasnije i ona je iskorištena. Bosec je poput brzog vlaka projurio lijevom stranom i nesebično odigrao Krstanovića, koji nije imao težak zadatak. Lagano je poslao loptu prema mreži za novo veliko slavlje i svoj 121. pogodak u HNL-u. Tri boda u tim su trenucima bila sasvim blizu.

Do kraja su i obranjena, iako je Istra zabila u 90. minuti, no taj je pogodak zbog zaleđa poništen. Velika je i važna to pobjeda, jer je prekinut negativan niz od tri utakmice bez troboda, a i napokon su zabijena dva gola, što smo čekali gotovo pola godine, točnije od 12. studenog i 2:2 protiv Hajduka. Također, Slaven je skočio na diobu četvrtog mjesta s Varaždinom, s bodom više od Istre i dva od Rijeke.

Ovom utakmicom ujedno je završio treći krug prvenstva, a četvrti se otvara sjevernim derbijem protiv Varaždina, koji idući petak od 16 sati gostuje u Koprivnici. Pet dana nakon toga na Apaš dolazi i Hajduk u sklopu polufinala kupa. Dakle, ljubitelji nogometa u sljedećih će 10 dana doći na svoje, dvije poslastice nam slijede…