7.9 C
prva hnl

FOTO Slavenaši se i dalje muče, nema golova, nema bodova, Osijek im zadao treći uzastopni poraz

S ovim porazom Farmaceuti su ostali sedmi na ljestvici, s četiri boda više od Istre i Šibenika, kod kojeg gostuju iduće subote. Ta utakmica igrat će se u 15 sati

Nogometaši Slaven Belupa ni u petoj uzastopnoj utakmici nisu došli do pobjede. Štoviše, upisali su treći uzastopni poraz, što znači da se Osijek kući vraća s tri boda. Pobijedio je 0:1 i tako opravdao ulogu favorita s kojom je i došao u Koprivnicu. U podravskoj metropoli je zadnji put poražen u svibnju 2019. godine, a ovaj put imao je Bjelica i dodatni motiv, jer osim što se bori za naslov prvaka, ne smijemo zaboraviti da su mu slavenaši poremetili planove krajem siječnja, kada su slavili u Gradskom vrtu 1:2.

Međutim, bio je to neki drugi Slaven, jer ovaj današnji je u teškoj krizi rezultata već više od mjesec dana. Teško stvara prilike, još teže zabija pogotke, a Osijek je najčvršća momčad lige tako da se unaprijed znalo da će danas biti teško. Znalo je to i oko 1000 gledatelja, koliko ih se danas okupilo na Apašu.

Caktaš se izdvojio u slabom prvom poluvremenu

Što se tiče same utakmice, prvu pravu priliku na utakmici vidjeli smo u 21. minuti, kada se Topčagić sjurio sam prema Sušaku. Caktaš mu je odlično podvalio loptu, no napadač Osijeka loše je pucao, Sušak je obranio i rezultat je ostao isti.

Ipak, bio je to nagovještaj bolje igre gostiju, koji su uskoro došli do prednosti. Fućak je u 33. minuti izmiješao desnu stranu Slavenove obrane i ubacio oštru loptu na pet metara, gdje je lukavo čekao Caktaš i skrenuo loptu nogom u gol za vodstvo Osijeka.

Slaven Belupo - Osijek

Slaven je bio prilično nemoćan u prvih 45 minuta, a kakvu takvu priliku stvorio je u 43. minuti. Goda je ubacio s lijeve strane, a Kvržić na drugoj stativi poklopio loptu, ali nedovoljno precizno. Otišla je pored lijeve vratnice tako da intervencija Ivušića nije bila ni potrebna.

I bilo je to sve u prvih 45 minuta. Gledali smo prilično čvrst nogomet, bez pravih prilika, no kako smo već napisali, tako nešto se i očekivalo.

Drugo poluvrijeme otvorenije, ali bez novih pogodaka

U drugom poluvremenu počelo se nešto ‘kuhati’ nakon 15-ak minuta igre. Slaven je bio opasan nakon kornera, no odmah je Fućak uzvratio u polukontri, kada je Sušak sjajnim refleksom loptu izbacio u korner. Tu smo vidjeli i prve izmjene, kada su Krstanović i Hoxha ušli umjesto Parackog i Crnca, a mijenjao je i Bjelica, ubacivši u igru Mancea umjesto Topčagića.

Razdrmalo je to obje momčadi, jer smo ubrzo vidjeli dvije dobre prilike. Prvo su Caktaša u 65. minuti centimetri dijelili od novog pogotka, a tri minute nakon toga Zvonarek je na drugoj strani bio blizu izjednačenja.

Općenito gledano, igralo se otvorenije nego u prvih 45 minuta. Slaven je pokušavao, ali i teško probijao gostujuću obranu, dok se Osijek orijentirao na polukontre i brze akcije, iz kojih je par puta opasno prijetio. Unatoč svemu tome rezultat se više nije mijenjao i slavenaši su se morali pomiriti s još jednim porazom. Kriza je sad već evidentna.

S ovim porazom Farmaceuti su ostali sedmi na ljestvici, s 10 bodova manje od Lokomotive i Gorice, odnosno četiri više od Istre i Šibenika, kod kojeg gostuje iduće subote. Ta utakmica igrat će se u 15 sati.