14.1 C
PRVA HNL

[FOTO] Slavenaši uraganom okrenuli Goricu i nakon 64 dana u drami prekinuli seriju bez pobjede. Zekić nije mogao poželjeti ljepši rođendanski poklon
[

Do kraja su ostala još tri kola, a u sljedećem Slaven gostuje kod Dragovoljca

Nakon što su u prošlom kolu protiv Hajduka uzeli bod i tako prekinuli seriju od četiri uzastopna poraza, nogometaši Slaven Belupa danas su ponovno istrčali na svojem Apašu. Ovaj put u nadi da će stati na kraj neugodnom nizu od sedam utakmice bez pobjede. Za tako nešto trebalo je pobijediti neugodnu i neopterećenu Goricu, koja je u sklopu 33. kola Prve HNL došla u Koprivnicu.

To se i dogodilo. Slavenaši su nakon duga 64 dana upisali pobjedu i vratili osmijeh na lice malobrojnim navijačima. Iako je Gorica povela 1:0, na kraju je poražena 2:1, pogocima Krstanovića i Božića.

Nova pogreška Parackog za novi tragikomičan primljeni pogodak

Prvu kakvu-takvu priliku na utakmici vidjeli smo u 14. minuti, kada je Kalik s ruba 16 metara opalio po golu Sušaka, no intervencija nije bila potrebna, jer je lopta otišla metar-dva iznad grede. Međutim, bio je to nagovještaj onog što smo vidjeli u 19. minuti. Paracki, posljednji čovjek obrane, krenuo je u dribling i grubo je pogriješio. Cruz mu je uzeo loptu i odigrao u sredinu, gdje je dotrčao Babec i pogodio za 0:1. Još jedan pomalo nevjerojatan gol u režiji Slavenove obrane.

Slaven Belupo - Gorica

Prvu šansu domaće momčadi vidjeli smo tek u 27. minuti, kada je Crnac jurnuo prema gostujućim vratima i opasno opalio s ruba kaznenog prostora, no Kotarski je na vratima Gorice bio siguran. Nekoliko minuta nakon toga Marina je zaprijetio glavom, no gosti su u 33. minuti, nakon lijepe akcije Muse i Cruza, bili još opasniji. Srećom, udarac Brazilca Cruza bio je neprecizan.

Pet minuta nakon toga, odnosno sedam prije velikog odmora, vidjeli smo najbolju priliku Slavena u prvih 45 minuta. Kvržić je okomitom loptom odlično uposlio kapetana Zvonareka, ovaj krenuo sam prema Kotarskom, opalio s 15-ak metara, ali ponovno je pobjednik dvoboja bio vratar Gorice. Šteta, lopta kao da se zamjerila slavenašima. I ono malo prilika koje kreiraju ne uspiju realizirati.

Pritisak Slavena i pogodak Krstanovića

Vidjelo se to i početkom nastavka, kada je Slaven imao zicera. Ponovno su kombinirali Kvržić i Zvonarek, ponovno je ovaj prvi bio asistent, a drugi u prilici, no ponovno je pobjednik akcije bio Kotarski. Sjajnom intervencijom obranio je udarac Zvonareka s desetak metara. Veći zicer od ovoga teško se može imati. S druge strane, dobra vijest je bila da su Farmaceuti odlučnije ušli u tak drugi dio susreta. Redali su kornere i pritiskali Goricu, Crnac je bio konstantna prijetnja, ali pogotka, nažalost, nije bilo.

Zoran Zekić

Uskoro je i Gorica posložila svoje redove, primirila rastrčane domaćine i utakmica je ušla u mirnije vode. Pobojali smo se sredinom drugog poluvremena da bi utakmica tako mogla završiti, no uskoro nas je demantirao legendarni Krstanović. Igrala se 72. minuta, kada je s pet metara skrenuo jednu prizemnu loptu s lijeve strane i napokon matirao Kotarskog. Asistent je bio Hoxha.

Promašeni zicer Gorice minutu kasnije kaznio Božić

Taj pogodak kao da je dao krila Farmaceutima, koji su uskoro imali novu, odličnu priliku. Krstanović je ovaj put asistirao, a Zapata opalio, no ponovno je vratar Gorice bio na pravom mjestu. Šteta, mogao je to biti preokret u pet minuta. No mogla je Gorica i do novog vodstva već u 80. minuti. Stojanovski je ostao neobjašnjivo sam na pet metara, no glavom je poslao loptu pored vratnice. Kako se to kaže, bila je to prilika koju je bilo teže promašiti nego pogoditi pa možemo reći da su slavenaši pritom imali puno sreće.

A sreća prati hrabre i pokazalo se to već minutu kasnije, kada je Slaven poveo. Strijelac je bio Božić, koji se najbolje snašao u skoku nakon dalekometnog ubačaja Kvržića. Do kraja utakmice vidjeli smo još dva pogotka, a oba su bila poništena. Prvi je zabio u sudačkoj nadoknadi Babec, a nakon njega i Zapata, no u VAR sobi oba su poništena. Slaven je, ipak, mogao slaviti veliku pobjedu. Igrači su Zekiću za rođendan poklonili najljepši mogući poklon u vidu tri boda.

Do kraja sezone ostala su još samo tri kola, odnosno dva gostovanja i jedan domaći susret. Prvo je na redu posljednji Dragovoljac u Zagrebu, zatim u Koprivnicu dolazi Rijeka, a za kraj slijedi ogled u Puli protiv Istre. Slaven je na ljestvici i dalje sedmi.