2.6 C
prva hnl

FOTO Šokantan poraz Slavena, Hajduk u posljednje četiri minute potpuno okrenuo utakmicu

Da utakmica neće završiti bez drame pobrinuo se Zirdum koji u 67. minuti radi prekršaj i također biva isključen. Bio mu je to drugi žuti. Napetost se nastavila i van terena, pomoćni trener Hajduka je poslan na tribine, a uz aut liniju zakačile su se i zamjenski igrači obiju momčadi.

Splitski Hajduk stigao je danas na Apaš. Tamo ih je u 15 sati dočekao Slaven Belupo kojeg vodi  trener Ivica Sertić. Strategu Slavena danas je nedostajalo čak šest igrača iz nominalno prve postave, redom Krstanović, Doležal, Goda, Čanađija, Šarlija i Bačelić-Grgić. No, to je značilo da će priliku dobiti mladi Farmaceuti. Tako je i bilo.

U prvih 11 svoje mjesto našli su i Zirdum i Jajalo. Koprivnička momčad počela je s trojicom u zadnjoj liniji, što je bila novost u odnosu na dosadašnje susrete.

Od prve minute inicijativa je pripala gostima iz Splita, dok je Slaven standardno vrebao iz kontri i polukontri. Nije loše to izgledalo u prvih dvadestak minuta, Hajduk je pokušavao preko bokova donijeti loptu pred gol, dok su Farmaceuti imali nekoliko respektabilnih udaraca na Hajdukov gol.

Oko 30. minute Hajduk je imao dvije lijepe prilike za zabiti, međutim jednom je Filipović obranio, a drugi puta su se spetljali Jairo i Caktaš. Na poluvrijeme se otišlo s 0-0.

Slaven je dobro krenuo u drugo poluvrijeme, a sve se isplatilo u 57. minuti kad Jelić zabija za 1-0 s bijele točke! Prekršaj je napravio Hajdukov kapetan Juranović i dobio crveni karton, što je uvelike išlo u prilog Farmaceutima. U 65. minuti Menalo je sjajno oduzeo loptu na sredini, povukao kontru, dodao Jeliću koji mu nabacuje povratnu, a Menalo nažalost traljavo puca i prilika odlazi u nepovrat.

Slaven nažalost nije uspio izdržati do kraja jer u 89. minuti Stanko Jurić glavom je zabio za 1-1, što je izazvalo veliko veselje gostujuće klupe i navijača. I kad su svi očekivali kraj, dogodio se šok. Loptu ubačenu s lijeve strane na drugoj stativi Fran Tudor poslao je u gol za 1-2.

SLAVEN BELUPO: Filipović – Zirdum, Međimorec, Nowak – Delić, Puclin, Vidović, Jajalo, Bogojević – Menalo, Jelić, još su igrali Lima, Karamarko, Plantak.
TRENER: Ivica Sertić