Home Fotogalerije FOTO Šum u Slavenovoj komunikaciji Osijeku donio sva tri boda

FOTO Šum u Slavenovoj komunikaciji Osijeku donio sva tri boda

0

Nakon devet godina Osijek je iz Koprivnice odnio sva tri boda, za što je zaslužan donedavni miljenik domaćih navijača Muzafer Ejupi.

Slaven Belupo doživio je prvi poraz u ovosezonskom prvenstvu. Bolji je bio Osijek, iako su domaći poveli preko Ivanovskog. Osječani se u drugome dijelu vraćaju pogotkom Ejupija i autogolom Štigleca. Nadu Koprivničancima donio je Savić, no samo dvije minute kasnije ponovno se ukazao Ejupi.

Nogometaši Slavena Belupa u šestom su kolu MAXtv Prve lige ugostili četvrtoplasirani, i za razliku od prošle sezone znatno ojačani Osijek, što je ovaj susret označilo kao derbi kola.

Osječani u Koprivnici nisu slavili već devet godina, a dodatnu draž utakmici dao je i nedavni prelazak jednog od najboljih igrača Farmaceuta, Muzafera Ejupija, u redove današnjeg protivnika.

Domaći trener Željko Kopić nije mogao računati na još uvijek ozljeđenog Međimorca, kao i na oboljelog Pokrivača, dok je novopridošli Bouadla još u tijeku registracije.

Iznenađenje u prvom sastavu bio je mladi Katić na poziciji zadnjeg veznog, dok je od prve minute krenuo i Zakarić. Na klupi je prvi puta nakon dolaska bio brazilski napadač Heber.

Nakon početnog ispitivanja snaga prvi su zaprijetili domaćini. U 10. minuti Christensen je sjajno proigrao Ivanovskog, no makedonski napadač bezuspješno je pokušao zaobići vratara Mikulića koji mu spretno uzima loptu.

Osijek je imao laganu inicijativu igre, a dva puta je ozbiljnije pokušao Knežević, no spreman je na vratima bio Marković.

Kada se to najmanje očekivalo, domaćini su poveli. Na ubačaj sa strane natrčao je Barić te spustio loptu za Ivanovskog kojeg ruši Lulić, a sudac Strukan uz malu zadršku pokazuje na bijelu točku. Kazneni udarac sam je izveo Ivanovski i postigao svoj treći ovosezonski pogodak.

Početak drugoga dijela nije donio mnogo zanimljivosti. Igralo se otvoreno do 57. minute kada je domaću publiku rastužio donedavni miljenik Ejupi. Loptu je u kazneni prostor s lijeve strane ubacio Boban, a Ejupi ostao potpuno sam te neometano glavom pogodio kut Markovićeva gola.

Osječka igra nakon izjednačenja je živnula, što je domaće natjeralo na neshvatljivu pogrešku, odnosno manjak komunikacije između igrača. Sa svoje polovice dugu je loptu prema naprijed poslao Osijekov Boban, a Štiglec potpuno sam vratio je Markoviću. Na nesreću domaćih, Marković je izašao sa svojih vrata previše u stranu pa je Štiglecova povratna lopta glavom lagano zatresla mrežu za vodstvo gostiju.

Ubrzo nakon jednoga šoka, umalo je uslijedio i novi. Sjajnu akciju gostiju Ejupi je zamalo ponovno završio pogotkom, no njegov udarac nakon sjajne lopte Kneževića zaustavio je Marković. Na odbijenu loptu natrčao je Perošević, no njegov pokušaj završio je u bloku domaće obrane.

Jedini trenutak vrijedan pažnje kod domaćih, do 83. minute, bio je ulazak napadača Hebera u igru. Brazilac je zamijenio Ivanovskog i upisao prvi nastup za Farmaceute.

U 83. minuti novi pogodak. Izjednačenje Slavenu doveli su igrači s klupe. Na sredini terena sjajno se snašao Radić te uposlio natrčalog Savića na desnoj strani. Omaleni napadač sjurio se u kazneni prostor gostiju i kada je izgledalo da nema rješenja, snažnim udarcem pronašao je put do suprotnog kuta vratiju.

Veselje domaćih trajalo je svega dvije minuti, a onda se ponovno ukazao dobro poznati Ejupi. Makedonski napadač Osijeka opet je ostao potpuno samo u šesnaestercu te volejem, na dodavanje Petrovikja, matirao Markovića.

Do isteka devedesete Slavne je očajnički tražio izjednačenje, no Osječani su čvrsto stajali u obrani.

Nakon devet sušnih koprivničkih godina, Osijek je s Gradskog stadiona odnio sva tri boda, nanijevši Farmaceutima prvi ovosezonski poraz. Domaćini su s devet bodova ostali na petom mjestu ljestvice, dok su gosti, sada s 13, prestigli Hajduk i zasjeli na trećoj poziciji.

MAXTV PRVA LIGA, 6. KOLO:

SLAVEN BELUPO – OSIJEK 2:3 (1:0)

KOPRIVNICA – Gradski stadion. Gledatelja: 905. Glavni sudac: Duje Strukan (Split). Pomoćnici: Mario Pepur (Split) i Dražen Mandir (Zagreb). Četvrti sudac: Dalibor Mlakar (Zagreb). Kontrolor: Alen Gerek (Zabok). Delegat: Tadija Mamić (Split).

SLAVEN BELUPO (4-3-3): Marković – Purić, Musa, Jovičić, Štiglec – Christensen, Katić, Gregurina – Barić (od 72, Radić), Ivanovski (od 61. Heber), Zakarić (od 69. Savić). TRENER: Željko Kopić.

OSIJEK (4-2-3-1): Mikulić – Matas, Lukić, Leko, Barišić – Vojnović (od 60. Lulić), Petrovikj – Perošević (od 68. Mioč), Knežević (od 87. Arsenić), Boban – Ejupi. TRENER: Zoran Zekić.

STRIJELCI: 1:0 Ivanovski 41′ (11m), 1:1 Ejupi 57′, 1:2 Štiglec (ag) 66′, 2:2 Savić 83′, 2:3 Ejupi 85′

ŽUTI KARTONI: Gregurina (Slaven Belupo), Perošević, Lukić, Barišić, Mioč (Osijek)