6.5 C
Četvrtak, 18. travnja 2024.
ŽUPANIJSKI KUP

FOTO Tehničar i Radnik dominantnim pobjedama potvrdili prolaz u finale, čeka nas spektakularna borba za trofej Kupa

Danas su odigrane i uzvratne utakmice polufinala Županijskog nogometnog kupa, a prema svim očekivanjima, za trofej pobjednika Kupa na Gradskom stadionu Ivan Kušek Apaš u Koprivnici borit će se Tehničar iz Cvetkovca koji se natječe u Četvrtoj nogometnoj ligi Bjelovar-Koprivnica-Virovitica te Radnik iz Križevaca koji nastupa u Trećoj hrvatskoj nogometnoj ligi Sjever.

Podsjetimo, u prvim utakmicama polufinala Županijskog nogometnog kupa igranim prije točno dva tjedna, Tehničar je u Ferdinandovcu pobijedio istoimenog domaćina s 3:1, dok je u drugom polufinalnom paru Radnik na Sportskom parku u Virju kao gost pobijedio Podravac s 4:1.

Križevački sastav danas protiv Podravca nije želio kalkulirati pa je tako s konačnih 4:0, odnosno s ukupnih 7:1 izborio drugo uzastopno finale Kupa.

Radnik je poveo u 15. minuti susreta preko Vinskog, potom je Nikolić povećao vodstvo u 19. minuti, a za konačnih 3:0 u prvom poluvremenu pogodak je u 41. minuti ponovno postigao Nikolić. Za konačnih 4:0 pobrinuo se Dlesk u nastavku susreta.

Na gotovo identičan način finale Kupa izborili su i nogometaši Tehničara iz Cvetkovca koji su na Starom bregu pobijedili Ferdinandovac s 6:0, odnosno s ukupnih 10:1, što je Cvetkovčanima prvo finale Kupa nakon nekoliko sezona.

Pogotke za momčad trenera Romana Sovića postigli su Ernečić, Hudak, Štritar, Milek, Draguljić i Drk.

Županijski kup, 1/2 finala (uzvratne utakmice), 17:00 sati: