Četvrta liga

FOTO Tehničar okrenuo utakmicu u Virju, Zvonar zabio za bod Ferdinandovca u Đurđevcu, Pitomača odigrala bez golova

Lokalni derbi igrao se u Đurđevcu gdje je Graničar ugostio Ferdinandovac, dojučerašnjeg županijskog prvoligaša.

Dugo iščekivani početak Četvrte lige napokon se dogodio. Diljem tri županije danas u 17.30 počelo je prvo kolo nekadašnje Međužupanijske lige. Branitelj naslova Tehničar gostovao je kod Podravca iz Virja.

U Virju je Podravac poveo pogotkom Sabola sredinom prvog poluvremena, a s tim se rezultatom otišlo na odmor. Drugo poluvrijeme Cvetkovec je ipak okrenuo utakmicu na svoj mlin i pobijedio 1-3. Dva je zabio Jambrušić i jednog Kocijan.

Radnik-Križevci otišli su put Čazme kako bi odmjerili snage s novim istoimenim četvrtoligašom. Čvrsta utakmica igrana u Čazmi završila je 1-1. Gol za Križevce zabio je Bastašić.

Tomislav Berek ugostio je Pitomaču. Nakon 90 minuta nije bilo golova, bodovi su podijeljeni.

Lokalni derbi igrao se u Đurđevcu gdje je Graničar ugostio Ferdinandovac, dojučerašnjeg županijskog prvoligaša. Tvrda utakmica s puno kartona opravdala je naziv derbija. Gosti su poveli već u osmoj minuti kada grešku obrane Picoka kažnjava Fuček Josip. S minimalnim vodstvom gostiju završilo je prvo poluvrijeme. Kako se krenulo u drugo, na scenu je stupio Belobrk koji je s dva pogotka doveo Graničar u vodstvo 2-1. Ipak, u 90. minuti Zvonar posprema loptu iza Perokovića i gostima donosi bod postavivši 2-2. Spomenimo da je na utakmici bilo osam žutih kartona.