9.9 C
borba za europu

FOTO Toooo! Ludnica na Apašu! Slavenaši rijetko viđenim preokretom i s dva gola u nadoknadi srušili Osijek i skočili na četvrto mjesto

Do kraja je ostalo šest kola, a u sljedećih 10 dana Farmaceuti gostuju u Šibeniku i dočekuju Rijeku

U tjednu u kojem se više pričalo o Zoranu Zekiću, odnosno njegovu odlasku na kraju sezone, a manje o nogometu, slavenaše je čekala vrlo važna utakmica protiv Osijeka, jedine momčadi koja je u proljetnom dijelu sezone lošija od Farmaceuta. Unatoč tome, Osječani se konstantno drže pri vrhu, u Koprivnicu su došli s četvrte pozicije, no Slaven je bio samo dva boda iza i pobjedom ih je mogao preskočiti. To se na kraju i dogodilo nevjerojatnim preokretom. Gubio je sve do 90. minute, a tada su Krstanović iz penala i Boras glavom zabili za veliku pobjedu od 2:1.

Što se tiče sastava, izdvojit ćemo Kocijana, koji se nakon dužeg vremena vratio i odmah istrčao u prvih 11, a bio je tu i Manaj, kao predvodnik navale. Unatoč tome, Osijek je bio nešto bolji u prvom poluvremenu, odnosno imao je više prilika, ali one čišće pripale su Slavenu. Prvo je Crnac sredinom poluvremenu bio opasan, ali Malenica je bio uspješniji, a onda je u 42. minuti Hoxha nakon jednog prekida promašio doslovno zicer. Lopta mu se odbila, a on je s pet metara nespretno reagirao i poslao je daleko iznad gola.

Osim toga, izdvojit ćemo i dvojben kriterij suca Bebeka, koji je slavenašima podijelio tri kartona u prvom periodu igre i na sebe navukao ljutnju publike, koja ga je zviždukom ispratila u svlačionicu. Dakle, u prvom poluvremenu pogodaka nije bilo, unatoč prilično otvorenoj igri s obje strane.

Slaven Belupo - Osijek

No zato je jedan pao tek što je počeo drugi dio. Nažalost, tresla se mreža domaćina, a zatresao ju je Caktaš u 52. minuti, koji je nakon jednog kornera i lopte prenesene glavom ostao sam na tri metra i nije imao težak posao. U tim trenucima Osječani su bili na pragu prve pobjede nakon dugih 10 kola, odnosno nakon jednako duga tri mjeseca. Kako bi to promijenio Zekić je uskoro potegnuo čak tri zamjene istovremeno. Izašli su Mudražija, Manaj i Soldo, a ušli Jambor, Krstanović i Perošević.

Nije ni to urodilo plodom pa je u 70. minuti Zekić iznerviran igrom svoje momčadi skinuo sako i ostao u kratkim rukavima, a odmah nakon toga Mierez je u jednoj kontri mogao riješiti dvoboj, no njegov je udarac, srećom, bio neprecizan. U sljedećih pet minuta prijetio je Osijek još dvaput ozbiljno, nakon čega je Zekić opet stavio sako na sebe, a svi na tribini se ponadali da će domaćini uskoro kazniti te promašaje gostiju.

To se i dogodilo u dubokoj sudačkoj nadoknadi i u rijetko viđenom preokretu. Prvo je u jednoj gužvi Perošević neoprezno ‘pokošen’, a precizan je s bijele točke bio Krstanović, a onda je Boras dvije minute kasnije, glavom nakon kornera pogodio za veliko slavlje na Apašu. Ovako nešto rijetko se viđa.

S ova tri boda Slaven je preskočio Osijek i trenutno je četvrti, s bodom manje od treće Rijeke.

Kao što smo pisali prije nekoliko dana, raspored je zgusnut i već u utorak slavenaši gostuju u Šibeniku, kojemu gori pod petama. Taj dvoboj igra se u 18 sati, a onda na sam praznik rada, dakle 1. svibnja, u Koprivnicu u istom tom terminu dolazi razigrana Rijeka. Do kraja prvenstva ostalo je još samo šest kola.