18.7 C
GOSPODAR SVIBNJA 2019

FOTO Tradicionalni šahovski turnir u Starigrad privukao brojne kvalitetne natjecatelje

Najmlađi sudionik imao je osam godina, a najstariji je bio 79-godišnji koprivnički Fide majstor šaha Pavao Keglević.

Tradicionalni šahovski turnir Gospodar svibnja 2019 održan je protekli vikend u Domu kulture u Starigradu. Ukupno je nastupilo 79 igrača.

Prvog dana odvijao se turnir u otvorenoj konkurenciji, a pobjednik je Vjekoslav Nemec (Buševac), drugi je bio Goran Šegović (Varaždinske Toplice), a treći Gavran Marinko (Dugo Selo). Najbolje plasirani koprivnički šahist je Marko Đukin koji je zauzeo peto mjesto. Kod veterana, najuspješniji bio je Marijan Belani, a šahistica Marina Videković.

Drugi dan bio je rezerviran za mlade u kategorijama do 10, 12, 14 i 20 godina. U najmlađoj kategoriji do naslova je stigao Renato Bilić (Požega), dok su drugo i treće mjesto zauzeli Lovro Škudrija i Matija Mihočka (oba Đurđevac). U kategoriji do 12 godina prva dva mjesta osvojili su Emanuel Bunić i Jan Horčička (oba Koprivnica), a treći je bio Nikola Kos (Buševac).

Kod starijih kadeta najbolje plasirani je Ognjen Domović (Đurđevac), drugi je Fili Martić (Križevci), a treći Dorijan Sedlaček (Rovišće-Zrinski Topolovac). Najbolja šahistica je Petra Kovač (Novo Virje). Viktoru Šalamonu (Đurđevca) pripalo je prvo mjesto u kategoriji do 20 godina. Marko i Karlo Đukin (oba Koprivnica) zaslužili su drugo i treće mjesto. Jelena Kokša bila je najbolja šahistica.