5.4 C
PODRAVSKO-PRIGORSKI TERENI

FOTO Turnir Teniskog kluba Koprivnica okupio mlade nade na Lino kupu, Frano Sučić i Mihaela Les osvojili pojedinačne naslove

Najbolji uspjeh od domaćih dječaka i djevojčica ostvarila je Mia Gregurina.

Teniski klub Koprivnica protekli je vikend organizirao teniski turnir djevojčica i dječaka do 14 godina naziva Lino kup održan na koprivničkim i terenima Teniskog kluba Križevci. Riječ je o turniru drugoga ranga, kakvih se tijekom godine u Hrvatskoj održava svega pet. Natjecanje je trajalo četiri dana, a mlade tenisačice i tenisači odmjerili su snage u pojedinačnoj i konkurenciji parova.

Kod dječaka, u glavnome dijelu turnira prvo mjesto bez izgubljenog seta osvojio je Frano Sučić iz Stobreča, drugi nositelj. Sa 6:0 i 7:5 bio je bolji od prvoga nositelja Dominika Banovića iz Pule, dok je treće mjesto zauzeo Domagoj Hainš, a četvrto Dario Mardešić. U kontekstu bonus turnira, Borna Filip Rosenzweig u finalu je s 4:0 i 4:0 nadigrao Riana Bregovića.

Kod djevojčica, u glavnome turniru prvo mjesto osvojila je Mihaela Les iz Zagreba. U odlučujućem, finalnom meču bila je bolja od Izabele Bulić, također Zagrepčanke, sa 6:3 i 6:4. Valja istaknuti kako je Mihaela do naslova došla bez izgubljenog seta. Treće i četvrto mjesto osvojile su Nika Dragičević i Lara Šerić. U bonus turniru kod djevojčica najbolja bila je Barbara Šelendić. U finalu je slavila nad Marinelom Mihalić s dvaput po 4:0.

U konkurenciji parova, kod dječaka su uvjerljivi bili finalisti pojedinačnoga turnira Banović i Sučić koji su rezultatom 4:3 i 4:0 bili bolji od para Horvat/Šagovac. Kod djevojčica su na turniru parova Nika Dragičević i Lara Šerić pobijedile finalistice Bulić/Les rezultatom 4:3 i 4:0.

Najbolji uspjeh od domaćih dječaka i djevojčica ostvarila je Mia Gregurina. U četvrtfinalu glavnoga turnira ispala je od kasnije pobjednice.

– Kada uzmemo u obzir da se Mia natječe u kategoriji djevojčica do 12 godina, s pravom se možemo nadati velikim rezultatima već iduće godine – poručuju iz Teniskog kluba Koprivnica.

[FOTO/VIDEO] KONCERT ZA PAMĆENJE Jole napunio dvorište Starog grada, Đurđevčani pjevali sve hitove

"Nosi mi se bijela boja", "Tijelo ko remek djelo" samo su neki od hitova popularnog Joleta koji su se...