6.8 C
Forma je prolazna, klasa je vječna

FOTO/VIDEO Utakmicom legendi Slavena i reprezentacije veterana počelo veliko slavlje Slavenovog jubileja na Gradskom stadionu

Svoj susret u 16.30 minuta započele su legendarna ekipa Slaven Belupa iz 1997. godine i veteranska Reprezentacija Hrvatske. Uz glasan pljesak početni udarac izvela je legenda koprivničkog sporta gospodin Vinko Zember. Iako je vrijeme mirisalo na kišu, na tribinama Gradskog stadiona skupio se velik broj gledatelja koji zdušno prate utakmicu i svaki dobar potez nagrade pljeskom. Utakmica se igra dva puta po 30 minuta.

Na Gradskom stadionu krenula je proslava 110. godišnjice kluba i 20. godišnjice ulaska Slaven Belupa u Prvu Hrvatsku nogometnu ligu. Podravka i Carlsberg časte gledatelje kobasicama i Pan pivom, dok je Nogometni klub Slaven Belupo podijelio 2000 prigodnih majica najvjernijim gledateljima.

Za legendarnu ekipu Slaven Belupa nastupili su Bulić Mario, Brčić Robert, Međimorec Zdravko, Kadović Tomislav, Poldrugač Dalibor, Omrčen Čeko Josip, Tetec Josip, Havaić Antun, Drvosek Kihas Olivek, Kobaš Željko, Lončarević Hrvoje, Kobaš Luka, Kišiček Željko, Štefulj Danijel, Sertić Ivica, Ogrizović Zoran, Dodik Marijo, Ferenčina Roy, Županac Goran i Mesić Ivan. Na klupi sjedi legendarni trener Ivan Bedi, koji ih je vodio i prije 20 godina kada su slomili Cibaliu u Kranjčevićevoj i ostvarili plasman u Prvu HNL.

110 godina Slaven Belupo

S druge strane, u dresovima veteranske Reprezentacije Hrvatske nalazili su se Fišter Branko, Miletić Nikica, Jozinović Darko, Kastel Zoran, Mrzlečki Alen, Brnas Stipe, Župetić Željko, Vincelj Tomica, Mujčin Edin, Vidović Rajko, Čivrag Krešimir, Filipović Mato, Radić Robert, Miletić Božidar, Margalić Dražen i Raković Toni.

U prvom poluvremenu izvrsnu priliku imao je Antun Havaić kada ga je u srcu šesnaest metara pronašao Josip Omrčen Čeko loptom ”s očima”, ali udarac glavom obranio je Branko Fišter. S druge strane, reprezentacija veterana odmah je uzvratila preko Željka Župetića čiji je volej digao publiku na noge, iako je promašio okvir gola.

Oliver Drvosek Kihas podsjetio je na stare dane kada je pobjegao obrani reprezentacije i rutinski poentirao za vodstvo legendi Slavena od 1-0! Vodstvo nije dugo trajalo, nakon gužve u šesnaestercu Slavena Rajko Vidović ugurao je loptu u gol za poravnanje rezultata na 1-1. Već u 19. minuti utakmice reprezentacija veterana Hrvatske izigrala je obranu Slavena i Čivrag je poentirao za vodstvo 1-2. Za vodstvo od 1-3 zabio je Vidović nakon lijepe akcije reprezentacije veterana Hrvatske.

U drugom poluvremenu ekipe su promijenile sastave i nakon golijade u prvom poluvremenu, dojam je da su se ekipe smirile. Obje strane imale su prilike, Slaven preko Dodika, a reprezentacija preko Vidovića. U 55. minuti napadač reprezentacije veterana Rajko Vidović postigao je svoj hat trick na asistenciju Mujčina postavivši rezultat 1-4. U pretposljednjoj minuti Ivan Mesić zabio je za 2-4 nakon što je napad Slavena promiješao obranu reprezentacije. Nakon što je sudac Matočec odsvirao kraj, ekipe su gromoglasnim pljeskom pozdravili svi na tribinama. Bilo je lijepo prisjetiti se vremena kada su ovi momci trčali zelenim travnjacima, većina ih je pokazala kako još uvijek posjeduje ono nešto, jer kao što znamo, forma je prolazna klasa je vječna. Neka uživaju u pljesku, zaslužili su.