8.2 C
Petak, 29. ožujka 2024.
Supersport hnl

[FOTO] VELIKI PREOKRET Renesansa nije samo na bedemima, već i na Apašu! Crnac, Žuljević i Fanimo riješili Goricu i zadržali drugo mjesto na ljestvici
[

U sljedeća dva kola Farmaceuti gostuju. Prvo kod Lokomotive, a onda na Poljudu kod Hajduka

Ohrabreni odličnim rezultatima, pozicijom na ljestvici, ali i činjenicom da su u pet utakmica samo u jednoj primili pogotke, nogometaši Slaven Belupa puni optimizma dočekali su večerašnji dvoboj protiv Gorice. Očekivao se, sukladno tome, nastavak pozitivnog niza, a do njega su dečki hrabrom igrom i velikim preokretom i došli. Za pobjedu od 2:1 zabili su Crnac i Žuljević.

Zekić je, po običaju, iznenadio ponekim svojem potezom, a ovaj bilo ih je nekoliko. Manaj je startao od prve minute u napadu, Mihalić u vezi, a i Jambor se na novo predstavio domaćoj publici. Kada smo već kod nje, bilo je zanimljivo pratiti situaciju s gledateljima, posebno nakon jučerašnje trenerove izjave da mu nisu jasne neke stvari, ali bio je Zekić tom prilikom u pravu, jer tribina opet nije bila onako puna kao što to zaslužuje momčad koja je najveće iznenađenje dosadašnjeg dijela prvenstva. Na njoj je svoje mjesto pronašlo, naime, manje od 700 gledatelja. Dio razloga možemo tražiti u Renesansnom festivalu, dio u turniru u Starigradu, dio u vremenu, a dio u podravskom mentalitetu, koji je mnogima neshvatljiv.

Slaven i Gorica u Koprivnici

Što se, pak, tiče same utakmice, ona je počela na najgori mogući način za navijače Slavena, jer su gosti poveli već u četvrtoj minuti nakon jednog prekida. Najbolje se u gužvi snašao Raspopović. Štoviše, mogla je Gorica nakon desetak minuta imati tri gola prednosti, jer je Fruk dvaput prijetio, no sreća je u tim trenucima bila na strani Slavena. Općenito gledano, domaćini su se tražili, nisu dobro izgledali, a prvi kakav-takav pokušaj imali su tek u 26. minuti, kada je Mihalić, bivši junior Dinama, opalio po golu s 20-ak metara. Ipak, udarac je bio preslab za Banića, vratara Gorice.

Još jednu priliku imao je Kvržić u zadnjoj minuti prvog poluvremena, nakon što ga je Talys odlično pronašao, no u velikoj želji loptu je iz dobre prigode poslao daleko iznad grede. Dakle, na odmor su gosti otišli zasluženo s minimalnim vodstvom.

Zekić, jasno, nije mogao biti zadovoljan i u drugo poluvrijeme krenuo je s tri izmjene. Hlevnjak, Kocijan i Krstanović zamijenili su Marinu, Mihalića i Manaja, a uskoro su mjesto na terenu pronašli i Fanimo i Žuljević, umjesto Tepšića i Hoxhe. Ipak, malo je to značilo, jer je ponovno Gorica prijetila. Imala je u uvodnih 15-ak minuta tri dobre prilike, a najbolju je u 58. promašio Suk, kada je s pet metara zatresao gredu.

S druge strane, Slaven se i dalje tražio, Zekić nemoćno promatrao, a izdvojiti možemo tek polupriliku iz 68. minute, kada je Kvržić poslao oštru loptu na peterac, na koju je malo zakasnio Crnac. Ipak, isti igrač imao je puno više sreće točno 10 minuta kasnije, kada je Slaven poravnao na 1:1. Fanimo je pucao, Banić nije najbolje reagirao, a to je iskoristio Crnac i drugo kolo zaredom zabio. Na veliko zadovoljstvo publike, ali i Zekića, koji je mogao odahnuti.

Bio je to tek početak preokreta koji je uslijedio samo četiri minute kasnije. Opet je Fanimo napravio veliki dio posla, projurio desnom stranom i pronašao Žuljevića, koji majstorski petom posprema loptu u gol. Tribine su bile u transu, Slaven je preokrenuo rezultat u samo par minuta.

Do kraja se rezultat nije mijenjao i slavenaši su učvrstili drugo mjesto. Bravo dečki, bravo Zekić, koji je napravio ključne izmjene.

Na kraju dodajmo da u sljedeća dva kola Farmaceuti gostuju, i to kod vrlo zahtjevnih protivnika. Prvo, iduće subote od 18.55 sati, kod razigrane Lokomotive, a tjedan dana kasnije i kod Hajduka. U svemu tome dobra je stvar što slavenaši u zadnjih godinu dana bolje funkcioniraju izvan Koprivnice nego u njoj, pa tko zna, možda se ponovi nova Rijeka, a odličan bi bio i osječki bod…