Petak, 19. travnja 2024.
prvo kolo državnog kupa

[FOTO/VIDEO] ČOLAKOVA SIMULTANKA Križevački Radnik pred prepunim tribinama lako poražen od Kekove Rijeke
[

Matjaž Kek stigao je u Križevce ne želeći riskirati išta. Dobro je znano kako su ovakve utakmice prilike niželigaškim ekipama da skinu skalp najvećima, te motiv nije potreban.

Danas se na križevačkom Gradskom stadionu tražila ulaznica više za susret domaćeg Radnika i prvoligaša Rijeke. Podsjetimo, Radnik-Križevci su u pretkolu državnog kupa na domaćem terenu svladali Rovinj i tako ‘zaradili’ susret s nekim od prvoligaša. Isprva se špekuliralo da će to biti Hajduk, pa i Dinamo, da bi naposljetku u Križevce stigla ništa slabija Rijeka.

Domaćin je postavio i montažne tribine s druge strane igrališta, tako da je bilo puno više mjesta nego što ga inače ima. Ulaznice su prodavane po 30 kuna, a na ulazu je gužva bila velika. Ne gostuje svaki dan prvoligaš u Križevcima. Točnije, prošlo je 12 godina od posljednje službene kup utakmice u Križevcima. Tada je na Gradskom stadionu gostovao Osijek.

Na klupi domaćih bio je Mihael Miklečić kojem idu zasluge za ovaj uspjeh Križevaca, plasman u glavni dio Hrvatskog nogometnog kupa. Gostujući trener nije ništa riskirao. Na teren je poslao gotovo najjači sastav, s tek pokojom neprimjetnom promjenom.

Domaći su utakmicu započeli sa sljedećom jedanaestoricom: Vrbančić, Jandrašec, Blagaj, Maras, Rumenjak, Mladen, Bastašić, Jaković, Tihelka, Stubičan i Pavličević, dok su je gostujući trener Kek u prvih 11 uvrstio Prskala, Čanađiju, Kvržića, Zutu, Župarića, Čolaka, Bušnju, Pavičića, Escovala, Raspopovića i Capana.

Pred prepunim tribinama susret je započeo u 15.30 sati. Domaći nogometaši dobro su se držali sve do 18. minute kada je zabio Čolak. S golovima se nastavilo do poluvremena koje je završilo 0-5 za Rijeku. Još jednog je dodao Čolak, a po jednog su zabili Čanađija, Bušnja i Pavičić. Drugo poluvrijeme prošlo je u istom tonu, Čolak je dodao još tri za ukupnih pet pogodaka, dok je Čanađija svojim drugim, a ukupno devetim golom Rijeke na utakmici. Radnik Križevci 0, Rijeka 9.

Unatoč visokom porazu Križevčani mogu biti zadovoljni svojim ovogodišnjim uspjehom u kupu. Nije mala stvar ući u šesnaestinu finala državnog kupa i ugostiti Rijeku. Nije ni sramota primiti devet pogodaka od snažne Rijeke.

Odmah nakon utakmice u šatoru pokraj terena počela je velika fešta uz zvuke tamburice koja će zasigurno potrajati do dugo u noć.