14.6 C
Četvrtak, 28. ožujka 2024.
KVALIFIKACIJE ZA SP

FOTO/VIDEO Dramatična završnica u Koprivnici, Hrvatska protiv moćnih Njemica izvukla neriješeni rezultat

Uzvratni susret na rasporedu je u srijedu u Njemačkoj.

Rukometašice Hrvatske i Njemačke danas su u dvorani koprivničke Gimnazije odigrale prvi susret kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo u Japanu 2019.

Sastav izbornika Nenada Šoštarića protiv iznimno kvalitetnog protivnika u prepunoj i glasnoj dvorani odigrao je 24-24.

Prvih pet minuta igralo se pogodak za pogodak, no tada je Ana Turk svojom drugom realiziranom prilikom, prekrasnim lobom, Hrvatskoj donijela dva pogotka prednosti. Za njemačkog izbornika Henka Groenera bio je to znak za minutu odmora koja se nije osobito isplatila. Turk je nastavila predvoditi domaće igračice do 6-3, tada najvećeg vodstva. Prvi dio s obje strane obilovao je tehničkim pogreškama bez trčanja u leđa i igranja brzoga centra.

Takvoj igri dužih napada na postavljenu obranu, uz pravovremeno prekidanje njemačkih pokušaja, Hrvatska se bolje prilagodila. Unatoč isključenju Katarine Ježić, dugim napadom uspjele su ukrasti dovoljno vremena kako bi s minimalnom prednošću, 11-10, koja je uz bolje reakciju Turk mogla biti i veća, otišle na odmor. Domaći strateg bio je svjestan visokoga bloka s kojim će se suočiti te je igra u većem dijelu prvih 30 minuta bila fokusirana na stvaranje viška i igru jedan na jedan.

Tempo se u nastavku znatno podigao. Ispunjena, uzavrela dvorana tijekom prvih deset minuta vidjela je čak 12 pogodaka. Zanimljivo, u tome periodu istaknula se i Ivana Kapitanović, obranivši četiri udarca. Međutim, Korina Karlovčan u dva navrata propustila je izjednačiti čime je Šoštarić bio primoran zatražiti odmor. Njemice su se prvi puta osjetnije odvojile kod 18-20, a zatim stigle i na 19-22. Istim se zaostatkom ušlo u zadnjih pet minuta što je ponajprije razlog nerealiziranih zicera, pa čak i manjka sreće kod naših reprezentativki. Njemačka je ofenziva, s druge strane, proradila glede brže tranzicije i udaraca s vanjskih pozicija. Ali, Hrvatska se othrvala i pronašla put do mreže koji su joj Njemice, doduše, i ostavljale te tridesetak sekundi prije kraja izjednačila. Konačni rezultat glasio je 24-24.

Kapitanović je upisala osam obrana, dok je po broju pogodaka našu reprezentaciju predvodila Valentina Blažević s pet pogodaka.

Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo, dvorana Gimnazije Frana Galovića, nedjelja, 16 sati:

Hrvatska – Njemačka 24-24