7.9 C
uskršnja ludnica

FOTO/VIDEO Ferdinandovac skinuo skalp vodećem Borcu, Osvit šokirao u Novigradu, GOŠK upisao prvu ovosezonsku pobjedu

Derbi kola igrao se u Ferdinandovcu. Skupilo se mnoštvo navijača, što domaćih, što iz okolice, koje je zanimao susret Ferdinandovca i Borca. Prvoplasirana ekipa gostovala je kod trećeplasirane. Ferdinandovac ove sezone ima jedan poraz, a doživio ga je upravo protiv Borca u gostima, dok Borac nema poraz ove sezone.

Jučer su odigrane dvije utakmice Prve ŽNL, dok je ona između Prekodravca i Kalinovca odgođena zbog obilnih padalina, te je prolongirana za ponedjeljak, a igrat će su u Drnju. Legrad je kod kuće bio bolji s 2-1 od Tomislav-Radnika, preimenovanog Tomislava iz Sv. Ivana Žabnog, dok su Molve s uvjerljivih 0-3 slavile u Miklinovcu protiv istoimenog domaćina.

Danas na sam Uskrs na rasporedu su bila četiri susreta. Drnjanski Tomislav gostovao je u Koprivničkom Ivancu kod Sloge. Tomislav je u prošlom kolu remizirao s Dravom, te su sada tražili povratak na pobjedničke staze. Povratak su našli, bili su bolji s 2-3 od Sloge.

Probuđena novigradska Drava igrala je na svom terenu protiv đelekovačkog Osvita. Domaćin je prihvatio ulogu favorita koju nije opravdao. Slavili su gosti s 0-2, oba gola zabili su u drugom dijelu utakmice.

Kunovečko Bratstvo gostovalo je u Peterancu kod Panonije. Kunovčani su u prošlom kolu minimalno poraženi kod kuće od Ferdinandovca, a sad im je slijedilo gostovanje. Panonija se pokazala boljom ekipom slavivši 1-0.

U derbiju punom kartona poveli su domaći već nakon nekoliko uvodnih minuta. Zvonar je majstorski prebacio zid iz slobodnjaka i zabio za vodstvo Ferdinandovca. Samo nekoliko minuta kasnije, došlo je do koškanja koje je preraslo u naguravanje, a deblji kraj izvukli su Karan kod domaćina i Bači kod gostiju, obojica su dobili crveni karton. Igralo se oprezno i žustro, a poluvrijeme je završilo minimalnim vodstvom domaćina. U drugo poluvrijeme bolje je ušla domaća ekipa, a kako je Imbriovec padao, Ferdinandovac je zabijao.

Ferdinandovac - Borac Imbriovec // Foto: Marija Karan

Zvonar je nanizao Borčeve igrače i uputio udarac koji je Tizaj odbio do Jasenka koji nije imao problem pospremiti loptu u mrežu. Zadnji čavao u lijes Imbriovca zabio je Hrvoje Fuček postavivši 3-0 u posljednjoj minuti.

Ferdinandovac – Borac 3-0

Sličan scenarij viđen je i u Drugoj ŽNL. Četiri susreta odigrana su jučer, Tehnika je pobijedila Bojovnik kod kuće s 1-0, Bregi su remizirali s Fugaplastom, dok je Herešin poražen kod kuće s 1-3 od Sigeca. Prugovac je svoj susret igrao u Kozarevcu, a izgubili su od gostiju iz Starigrada s 1-4.

U tri preostala današnja susreta sastali su se posljednjeplasirani GOŠK i Reka, gdje je Reka bila favorit s obzirom na stanje na tablici. Ipak, GOŠK je slavio 4-3 i tako upisao prvu ovosezonsku pobjedu.

Lipa je ugostila vojakovečku Viktoriju i pobjedom se iskupila za nešto slabiji rezultat iz prošlog kola kada su remizirali kod Hrvatskog Bojovnika. Nakon silnih napora, pobjednički gol Lipa je zabila u 89. minuti i slavila 1-0.

U Drnju su se sastali Podravec iz Torčeca i gologovečki Rudar. Konačan rezultat bio je 2-0 za Podravec.