nedorasle zadatku

FOTO/VIDEO Novi europski posrtaj! Debrecen u domaćinskoj atmosferi protutnjao Koprivnicom, Podravka imala tek početno vodstvo

Već za tjedan dana Podravka opet ide prema Skandinaviji, ovaj put u Dansku

Rukometašice Podravke nisu se dobro provele prije tjedan dana u Norveškoj. Od tamošnje Sole poražene su u vrlo slaboj utakmici s 35:29 i zato su danas na domaćem parketu tražile iskupljene. Međutim, to nije bio nimalo lagani zadatak, jer je s druge strane parketa stajao Debrecen, vrlo jaka mađarska ekipa, koja je u podravsku metropolu došla ohrabrena s uvodnom pobjedom protiv danskog Nykobinga, ali i s 200-tinjak bučnih navijača. Sukladno tome, Mađarice su imale ulogu favorita i to su opravdale sa sigurnih 26:20.

U već spomenutoj Norveškoj Podravka je u prvom poluvremenu imala velikih problema s obranom i tehničkim pogreškama, a slično se ponovilo i danas, ali s napadom. Naime, Babićeve djevojke imale su tek početno vodstvo, nakon čega su gošće napravile seriju 4:0. U tih prvih 10 minuta Podravka je samo jednom zabila i već tu bilo je jasno u kojem će se smjeru utakmica kretati. Debrecen je dominirao u prilično tvrdoj utakmici, cijelo vrijeme kontrolirajući rezultat s tri do četiri pogotka prednosti.

Podravka - Debrecen

Podravka se oko 20. minute približila na minus dva, no u zadnjih šest minuta prvog poluvremena ponovno nije zabila i Mađarice su na odmor otišle s vodstvom 11:7. Tu treba naglasiti da je Podravka čak triput promašila sa sedam metara, promašivale su Šenvald, Kalaus i Pandža.

Nadali smo se, baš kao i gotovo ispunjene tribine,  da će Podravka u nastavku pokazati drugo, bolje lice, no to nismo dočekali. Štoviše, Debrecen je s dva brza pogotka ‘ubio utakmicu’ i dodatno povećao prednost, koju domaće djevojke nisu mogle nikako dostići. Jednostavno, nije bilo raspoloženih igračica, promašeno je čak pet sedmeraca, vratarke se nisu razbranile, a tako se ne može igrati Europa.

Mađarice su u nekoliko navrata imale i plus osam, podravkašice im se u nijednom trenutku nisu približila, a konačan rezultat bio je 20:26. Od igračica možemo izdvojiti Pandžu, Šenvald i Larissu Kalaus s tri gola, a na razini ponovno nisu bile vratarke, koje su ukupno obranile samo osam lopti. Nažalost, s ovim porazom Podravka je i dalje uvjerljivo zadnja u skupini.

Već za tjedan dana čeka je novi europski izazov. Ponovno odlaze put Skandinavije, ovaj put nešto južnije, prema Danskoj, gdje će ih ugostiti danski Nykobing. Ta utakmica igra se iduće nedjelje od 14 sati.

Poruka uoči Uskrsa

Velečasni Marijan Kovačić: Žalosno je što su pisanice, čokoladni zečići, slatkiši i šunka prve asocijacije na Uskrs, postali smo zaokupljeni materijalizmom

Uskrs je najvažniji kršćanski blagdan kad vjernici slave Kristovo uskrsnuće. Oni vjeruju da je Isus trpio, umro na križu...