Četvrtak, 18. travnja 2024.
ehf kup

[FOTO/VIDEO] Oko za oko, zub za zub, Podravka ispustila veliko vodstvo i vratila Siofoku bod
[

Kako je počela 17. minuta Koprivničanke su ponovno bile u zaostatku od dva pogotka (8-10), no Turk je s krila smanjila na -1. Lov se nastavio i idućih desetak minuta, a prilika za izjednačenje ukazala se u 25.-oj minuti.

Najveći minus današnje Podravkine utakmice jest činjenica kako je počela samo sat vremena prije velikog finala Europskog prvenstva u kojem igraju naši Kauboji. No, kad si profesionalac nitko te ne pita kad želiš igrati, tako da su se Podravkašice morale fokusirati isključivo na svoju utakmicu. Protivnik je bio mađarski Siofok, branitelj naslova EHF kupa kojem su Saračevićeve odabranice iščupale bod prije tjedan dana.

Svi su znali da Podravku čeka teška utakmica, a veliki dvoboj na tribinama imali su i domaći i gostujući navijači. Obje momčadi otvorile su utakmicu promašajima s krila, a prvi gol djelo je domaćih rukometašica, no s tri tehničke greške u napadu Podravka pušta Siofok da ode na 1-3. Igrala se brza, otvorena utakmica, a u 12. minuti Tsakalou je vratila Podravku na jedan gol zaostatka, da bi u idućem napadu presjekla loptu i asistirala Milošević koja vraća utakmicu u egal, 5-5.

Kako je počela 17. minuta Koprivničanke su ponovno bile u zaostatku od dva pogotka (8-10), no Turk je s krila smanjila na -1. Lov se nastavio i idućih desetak minuta, a prilika za izjednačenje ukazala se u 25.-oj minuti kad je uoči napada Saračević zvao minutu odmora. Vratnica je spriječila izjednačenje u tom napadu, no ono je stglo u idućem kad je precizna bila Stanko. 14-14. Sjajna igra s igračicom manje i realizacija Tsakaou donijela je vodstvo Podravki 15-14, vodstvo koje je potrajalo samo nekoliko sekundi. Ipak, Podravka je otišla na odmor s +1 i igračicom više.

Igračica više isplatila se već u prvom napadu jer je Stanko iskoristila rupu i pogodila za 17-15 Podravke, da bi Benko u iduća dva napada podigla vodstvo na +4. Rapsodija Podravke u nepune tri minute drugog dijela! Zabila je i Mugoša za 20-15! Daleko su stvari bile od riješenih, Siofok se nije milsio predati, ostalo je više od 20 minuta za igrati. No, nešto se pitalo i domaće rukometašice.

Stanko i Tsakalou nisu dopuštale povratak Mađarica. Nemilice su trpale sa svih pozicija, a pomagala im je i Benko s krila. Na drugoj strani bivša Podravkašica Andrea Kobetić (Penezić) sama je nosila napad gošći. Petnaest minuta do kraja Podravka je i dalje držala +5. Da neće sve proći glatko dala je naslutiti činjenica kako se Siofok 10 minuta prije kraja približio na prvo dva, a onda i jedan pogodak zaostatka.

U 56. minuti Kobetić je vratila Siofok u neriješen rezultat, na semaforu je bilo 31-31. Zabijaju Stanko pa Tomori za novo izjednačenje, pa Stanko i Janjušević za 33-33. Ali kakva situacija samo dvije minute do kraja! Benko čisto krade loptu Siofoku u kontri i pada s Mađaricom, a sutkinje dosuđuju loptu za Mađarsku. Vratilo se to Podravki kad su Mađarice promašile napad, ali trebalo je zabiti. Nažalost, prekršaj u napadu dao je Siofoku priliku da odnese pobjedu iz Koprivnice.

To se nije dogodilo te je Podravka sačuvala svoj gol, završilo je 33-33.

EHF kup, 26. siječanj, 15.30 sati

Podravka Vegeta – Siofok 33-33

parlamentarni izbori

Evo kako su glasali Koprivnica, Križevci i Đurđevac

Državno izborno povjerenstvo obradilo je 99,79 posto biračkih mjesta, a relativni je pobjednik HDZ, iako je teško prognozirati tko...