6.5 C
ehf cup

FOTO/VIDEO Podravka na krilima fantastične Risović slomila Rumunjke i izborila prolazak u četvrtfinale

Saračeviću je uoči susreta puno značilo mišljenje fizioterapeuta Bojana Savića koji vodi brigu o zdravlju. Naime, velik broj igračica bio je načet, rekao je Saračević u najavi susreta.

Tri pobjede iz tri susreta grupne faze drugog kruga EHF kupa stoji kraj imena Podravka Vegete nakon pola odigranih susreta. Padali su redom Bera Bera, Nykobing i Craiova, a sada je došao red na uzvrate. Saračeviću je uoči susreta puno značilo mišljenje fizioterapeuta Bojana Savića koji vodi brigu o zdravlju. Naime, velik broj igračica bio je načet, rekao je Saračević u najavi susreta.

Iz Rumunjske je organizirano stiglo četrdesetak najvjernijih navijača Craiove koji su zdušno bodrili svoju ekipu.

Rumunjke su prokockale svoja prva dva napada, a nakon prvog pogotka Milosavljević Holešova je propustila priliku dovesti Podravku u vodstvo 2-0. Slovakinja se iskupila zabivši za 4-3. Podravkinom igrom sjajno je ordinirala Milosavljević, što se lijepo manifestiralo asistencijom preko gotovo cijelog terena Za Anu Turk koja je zabila za 5-3.

Podravkin šesti i svoj prvi zabila je Čigirinova iz sedmerca u 12. minuti. Ušla je, zabila i vratila se na klupu. Sjajna je bila i Risović na golu, borila se, bacala i branila što je mogla. Prvo vodstvo od tri razlike za Podravku došlo je u 16. minuti, na semaforu je stajalo 7-4. No, u iduća dva napada Craiova se vratila na -1. Na time-outu Saračević je upozorio svoje igračice da ne srljaju u napadu, neka izgrade akciju te je realiziraju.

U drugoj polovici prvog dijela eksplodirala je Ana Debelić koja je bila nezaustavljiva. U obrani neprijelazna, u napadu ubojita. Tako je u 24. minuti zabila za 11-8 i zaradila isključenje rumunjske igračice. S druge strane isključena je Milosavljević, no Čigirinova je sjajno izborila sedmerac koji je sama realizirala za 13-8. Na poluvrijeme se otišlo s 13-9.

Sjajno su Podravkašice krenule i u drugi dio, prvo je Čigirinova zabila nakon predivnog okreta u trenutku dok je koprivnička momčad imala igračicu manje, a već nakon pet minuta drugog poluvremena vodile su pet razlike, 15-10. Koliko je Risović bila sjajna govori činjenica da je nakon 40 minuta igre imala 14 upisanih obrana.

U posljednjih petnaest minuta ušlo se s četiri pogotka zaostatka Craiove, a onda su to smanjile i na tri. Podravkašice kod vodstva pet razlike nikako nisu mogle prelomiti i riješiti susret. Važan pogodak za vodstvo 18-14 zabila je Holešova nakon brze kontre, a onda je zabila i Ihnjeva za 19-14.

Debelić je naizgled neopravdano deset minuta prije kraja zaradila treće isključenje, odnosno crveni karton i nije imala pravo na povratak u utakmicu. Podravka je vodila šest razlike, a Risović je branila, branila i branila. Približile su se Rumunje na četiri razlike pet minuta prije kraja, no pokretljiva i čvrsta obrana Koprivničanki nije dopuštala išta više od toga.

Konačan rezultat bio je 23-18 za Podravku koja je pokupila ogroman pljesak cijele dvorane. Podravka se plasirala u četvrtfinale EHF kupa!