7.9 C
kup

FOTO/VIDEO Podravka u sjajnoj atmosferi razbila Lokomotivu i položila jednu ruku na trofej kupa

Pravi dvoboj za sve ljubitelje rukometa igrao se u sportskoj dvorani Gimnazije, domu Podravka Vegete. U goste je stigla Lokomotiva koja je dugi niz godina najveći konkurent Podravci baš zbog dobrih rezultata. Danas se igrao susret četvrtfinala kupa, i to samo jedan. Dakle, ovo je bilo finale prije finala.

Nakon što su europski susreti sjajno ispunjavali dvorane, čekala se slična slika i danas. I dočekala. Lokomotiva je, uz sve dužno poštovanje ostalim ligaškim ekipama, jedina hrvatska momčad koja može privući velik broj gledatelja u dvoranu. Tako je i bilo.

Od prve minute krenula je glasna pjesma Kornikusa koja je dala dodatan ‘kisik na gas’ Podravkašica koje su već nakon pet minuta vodile sjajnih 4-1. Uz čvrstu obranu i Risović je ‘skidala’ što se dalo pa se tako utakmica sjajno otvorila, za Podravku.

Uspjela se Lokomotiva vratiti na 5-4, ali domaće su rukometašice opet stisnule gas i povele 7-4, a posebno se borbenošću isticala Korina Karlovčan. Nastavilo se u istom tonu, Podravka je pet minuta prije kraja prvog dijela imala 10-6 i čak dvije igračice više.

Poluvrijeme je privedeno kraju rezultatom 11-7 za Saračevićeve djevojke, a Risović je upisala maestralnih 10 obrana.

Stisak Koprivničanki nije popustio ni u drugom dijelu. Svi u dvorani mogli su vidjeti krasna dodavanja ‘bez gledanja’ Ihnjeve kao i lijepe prodore Čigirinove. U 37. minuti bilo je 15-10 za domaće cure.

Točno na sredini drugog dijela rezultat je bio 19-13. Lokomotiva je uhvatila kakav takav priključak (20-16) no to je Čigirinova u sljedećem napadu odmah vratila na +5. U posljednjih 10 minuta ušlo se s pet golova prednosti za Podravku, a sličnim rezultatom završen je i susret. Bilo je 26-19 za Podravku.

Danas su se posebno istaknule Karlovčan, Risović, Ihnjeva i Čigirinova (7 golova), no ova pobjeda zasluga je cijele ekipe. Ne treba zaboraviti ni fantastičnu Debelić, Milosavljević, Ećimović i ostale djevojke koje su zaista dale sve od sebe.

Podravci je nakon ove pobjede otvoren put prema naslovu pobjednica kupa, međutim ništa se ne smije slaviti prije reda. Ostaje još završnica u Poreču gdje treba dati sve od sebe.