9.9 C
ehf kup

FOTO/VIDEO Podravka Vegeta pred punim tribinama sjajnom završnicom razbila španjolske prvakinje Bera Beru

S prvim danima nove godine stigla su i nova europska iskušenja za Podravka Vegetu i Zlatka Saračevića. Četvrto mjesto u skupini Lige prvakinja značilo je da koprivnička momčad svoje europske uspjehe nastavlja loviti u EHF kupu, u grupi s španjolskom Bera Berom, rumunjskom Craiovom i norveškim Nyköpingom.

Saračević je uoči utakmice za medije kazao kako su proučili Španjolke i da znaju što trebaju učiniti kako bi nadjačali najbolju španjolsku momčad. Moraju ih nadtrčati.

Španjolke su u prvom napadu zabile gol i izvukle isključenje Ježikove, pa zabile još jedan na prazan gol. Saračevićeve cure u igri je držala Milošević, no obrana nije najbolje funkcionirala pa je Bera Bera nakon šest minuta igre imala tri pogotka prednosti. Turk je nastavila gdje je Milošević stala, a sredinom prvog dijela Podravka se vratila na dva razlike.

Publika je srčano bodrila domaće rukometašice, a to je sve došlo na naplatu u 19. minuti kad je rezultat na semaforu bio 11-11, ponajviše zahvaljujući Holešovoj koja je zabila. Podigla je Podravka svoj nivo igre na višu razinu i poluvrijeme su sjajno zaključile zabivši gol u posljednjim trenucima za vodstvo 15-14.

Sjajno su Koprivničanke otvorile drugo poluvrijeme, Tucaković je branila, a golom Ihnjeve povele su 18-15. Samo napad kasnije Turk je nakon sjajne kontre digla prednost na četiri pogotka razlike, što je izazvalo gostujući time-out. Probudilo je to malo Bera Beru koja je smanjila na 21-20 u 40. minuti, a zatim i okrenula na 22-24.

Ihnjeva i Turk vratile su utakmicu u egal, a Milošević je iskoristila kontru kako bi vratila Podravku u vodstvo 25-24! Već u idućem napadu još jedna kontra, ali Holešova je iznenađujuće promašila ‘mrtvac’. Uslijedilo je sjajnih tri minute Podravke u kojem je prvo zabila Debelić nakon sjajne akcije, a onda se iskupila i Holešova zabivši za 27-24!

Priliku na golu u većem dijelu drugog poluvremena dobila je Ećimović koja je to sjajno iskoristila branivši teške udarce Španjolkama, što je dizalo publiku, ali i njene suigračice. U posljednje četiri minute Podravka je ušla s četiri pogotka prednosti i velikom podrškom publike. Igrale su sjajnu pokretljivu obranu, a Čigirinova je u napadu zabila bombetinu za 30-25.

Ećimović je na golu bila nesavladiva, a u napadu su Saračevićeve cure trpale ‘kao lude’. Sjajno izdanje Podravke donijelo joj je prvu pobjedu u EHF kupu.

EHF kup, 1. kolo grupne faze, 6. siječanj 2019. godine

Podravka Vegeta – Super Amara Bera Bera 32-29

Nezgoda

UPRAVO Policija u centru Koprivnice, provodi se očevid kraj pošte

Lakša prometna nesreća dogodila se maloprije u centru Koprivnice. Policija je na mjestu događaja i provodi očevid, a kako neslužbeno...