6.5 C
Srijeda, 24. travnja 2024.
ehf kup

FOTO/VIDEO Podravka zaključila europsku sezonu sjajnom pobjedom pred prepunom dvoranom, za prolazak nedostajalo tako malo

Znalo se što čeka Podravku. Dugi su bili napadi Dankinja koje su došle obraniti veliko vodstvo, dok je Podravka strpljivo čekala i gradila igru.

Pred Podravkom je danas bio vrlo težak zadatak. U uzvratnom susretu četvrtfinala EHF kupa trebalo je nadoknaditi osam golova zaostatka protiv Herning-Ikasta. Karte za utakmicu razgrabljene su u trenu kao i obično, a u najavi susreta iz kluba su pozvali publiku da bude njihov osmi igrač.

Znalo se što čeka Podravku. Dugi su bili napadi Dankinja koje su došle obraniti veliko vodstvo, dok je Podravka strpljivo čekala i gradila igru. Krenulo je sjajno, nakon 3-3 Koprivničanke su se odvojile na 6-3 što je ponukalo gostujućeg trenera na prvi time-out. Od prvih minuta Saračević je odlučiokrenuti s flasterom na jednoj od gostujućih igračica, najčešće Fauske.

Nije to donijelo neku veliku promjenu, već kao da je dodatno probudilo inat i želju jer Podravka je zaista fantastičnom obranom i efikasnim napadom na poluvrijeme otišla s vodstvom od šest golova! Bilo je 12-6 za domaće rukometašice.  Maestralna je bila Milosavljević za koju Dankinje nisu imale rješenje.

Prvi napad u drugom dijelu pripao je Podravki, a odmah je zarađeno isključenje jedne Dankinje. NA asistenciju Ihnjeve zabila je Džono i Podravka je tu, sedam pogodaka prednosti! S igračicom manje Ikast je napravio lijep napad, ali na vratima je sjajno obranila Risović. Igrala se 33. minuta kad je novi sedmerac realizirala Čigirinova i Podravka je nadoknadila zaostatak iz Danske!

Prošla je 40. minuta utakmice, Podravka je imala +8, ali samo dok gošće nisu smanjile u dva uzastopna napada kada je lopta olako izgubljena. Dankinje su taj poklon iskoristile i smanjile na 17-12. U tom trenu bile su u seriji od uzastopna četiri pogotka, što je rezultiralo time-outom Podravke.

Odmor nažalost nije donio ništa dobro, jer u iduća dva napada lopta je opet izgubljena i Dankinje su bile na +2. Nadu je vratila Ihnjeva zabivši za 18-15. Buđenje je stiglo u obliku jednog isključenja igračice Ikasta i gola Debelić za 20-16, a onda i Milosavljević za +5.

U posljednjih pet minuta ušlo se s vodstvom Podravke od četiri pogotka. Navijači su ustali na noge i glasno navijali da se dogodi čudo. Dankinje su zaradile isključenje, pogriješile u napadu, a ključnu loptu imala je Milošević. Selena je uzela oduzetu loptu, pucala na prazan gol preko terena i – promašila. Tu je bio kraj, Ikast je izgubio šest razlike u Koprivnici i ide u polufinale EHF-a.

Podravka je pokazala da može, da zna. Kao i mnogo puta dosad kad je puna dvorana, Podravkašice gore. Treba shvatiti da s druge strane također stoje profesionalne ekipe koje također naporno treniraju i rade za prolazak dalje. Sigurni smo da svi jedva čekaju novu europsku sezonu europske Podravke!

EHF kup, uzvratni susret 1/4 finala, 10. ožujak, 17 sati.

Podravka Vegeta – Herning Ikast 24-18

Gimnazija Fran Galović Koprivnica

[FOTO/VIDEO] TAKO SE TO RADI! Gimnazijalke dočekane na najbolji mogući način nakon osvojenog zlata na Prvenstvu Hrvatske u rukometu

Još jedan fenomenalan doček napravila je koprivnička gimnazija za svoje učenice i njihovu mentoricu i profesoricu Marinu Tomac Rojčević. Djevojke...