6.5 C
Četvrtak, 25. travnja 2024.
nešto je trulo u državi danskoj

FOTO/VIDEO Podravkašice nadigrale Nykøbing i upisale sjajnu europsku pobjedu na gostovanju u Danskoj

Dankinje su u prvom kolu poražene od Craiove u gostima, dok je Podravka kod kuće pobijedila Bera Beru.

Nykøbing Falster iz Danske bio je novi protivnik Podravka Vegete u grupi EHF kupa. Podravkašice su dan ranije stigle u Dansku gdje su se upoznale s ambijentom i dvoranom, te odmorile od puta. Odradile su i trening. No, danas ih je čekao težak ispit, a Saračević je na raspolaganju Ihnjevu koja je bila pod manjim upitnikom.

Dankinje su u prvom kolu poražene od Craiove u gostima, dok je Podravka kod kuće pobijedila Bera Beru. TV prijenosa nije bilo, susret se mogao pratiti jedino preko stranica koje uživo prate rezultate.

Nakon prvih nekoliko minuta egala, Saračevićeve djevojke efikasnom igrom počele su praviti osjetnu prednost koja je u prvom dijelu narasla do četiri pogotka. Na poluvrijeme se otišlo s 10-13 za Podravku.

Kako se krenulo u drugi dio, Podravka je još dodatno digla vodstvo na +6, bilo je 10-16, ali Dankinje su s tri pogotka zaredom nakon time-outa uhvatile priključak. Podravkašice nisu dopustile povratak te su otišle na +4, semafor je pokazivao 16-20.

Konačan rezultat bio je 24-28 za Podravka Vegetu koja je tako stigla do druge pobjede iz dva susreta grupne faze EHF kupa. Sjajan početak europskog proljeća koprivničke momčadi!