7.1 C
liga prvakinja

FOTO/VIDEO Pred sjajnom publikom Podravka skupo prodala kožu protiv snažnog francuskog Metza

Fantastična Grkinja probijala je Francuskinje kako je htjela, a sve mu je dodatan tonus davala glasna, zaglušujuća podrška Kronikusa, vjernih navijača Podravke. Prvi dio bio je sjajan na obje strane terena o čemu svjedoči i rezultat 12-12 u 25. minuti.

U jako lijepo ispunjenoj dvorani Gimnazije Podravka Vegeta igrala je pretposljednju utakmicu u svojoj skupini Lige prvakinja. Protivnice su bile snažni francuski Metz koji je lako slavio u otvarajućem susretu Lige prvaka baš protiv Podravke.

Saračević je još u najavi susreta rekao kako je Ana Debelić upitna zbog lakta, a činjenica da se našla u sastavu značila je kako će stisnuti zube za ekipu. Krenulo je sjajno, obrana Risović pa onda pogodak Milosavljević za eksploziju na tribinama. Tri obrane Risović, tri gola u mreži Metza, jel’ moglo bolje početi?

Iskusne Francuskinje nisu se uplašile, već su utakmicu vratile u egal u osmoj minuti, na semaforu je bilo 4-4, a koji trenutak kasnije i prvo vodstvo Metza 4-5. Ubrzo se vratila i Podravka na 6-6, a zanimljivo – tri je zabila Milosavljević i tri Tsakalou.

Fantastična Grkinja probijala je Francuskinje kako je htjela, a sve mu je dodatan tonus davala glasna, zaglušujuća podrška Kronikusa, vjernih navijača Podravke. Prvi dio bio je sjajan na obje strane terena o čemu svjedoči i rezultat 12-12 u 25. minuti. Nakon Tsakalou razigrala se i sjajna Slovenka Tjaša Stanko koju čekamo i čekamo, pa je tako Podravka ponajviše zbog nje povela 14-12, što je nagnalo trenera gošći da zove time-out.

Probudilo je to Francuskinje, priključile su se nazad na 14-14, poluvrijeme je završilo 15-15.

Drugi dio otvorila je Stanko još jednim pogotkom, no uzvratile su i igračice Metza, pa i povele 16-17. Počele su i promašaji u napadu, što je Metz kažnjavao na drugoj strani pa je tako Saračević kod 19-22 za gošće bio primoran zvati minutu odmora. Nastavilo se +3 vodstvo francuske ekipe, a Podravka nikako nije uspijevala uhvatiti priključak.

Kako se ušlo u posljednjih deset minuta Metz je imao 23-27, a tad je Saračević zvao time-out. Ide se na sve, nema se što izgubiti. Nije upalilo, Metz je preiskusna ekipa da bi dopustila iznenađenje. Konačan rezultat bio je 25-32.

Sutra svoju utakmicu igraju Ferencvaroš i Vipers, a Podravki treba pobjeda mađarske ekipe kako bi u izravnom dvoboju protiv Vipersa u gostima pokušale doći do drugog kruga Lige prvakinja.