6.3 C
četvrtfinale ehf kupa

FOTO/VIDEO Sjajna Tsakalou vodila Podravku do važne pobjede protiv Thüringera, na uzvrat nose četiri gola viška

U posljednjih 10 minuta ušlo se s prednošću od tri gola, a obrana sedmerca Ećimović došla je kao 'kec na desetku'. Još je to Stanko potvrdila pogotkom i postavila 25-21 i dvorana je proključala.

Kao i u svakom europskom susretu Podravka Vegete dvorana je bila ispunjena do posljednjeg mjesta. Srčani Kronikusi zauzeli su svoje mjesto na tribini i od prve minute glasno bodrili domaće rukometašice u važnom susretu četvrtfinala EHF kupa. Protivnice su bile igračice njemačkog Thüringera. Priliku predstaviti se koprivničkoj publici imala je nova igračica Azenaide Danila Jose Carlos.

I sjajno je Podravka krenula, otvorila utakmicu pogocima i vodstvom pa je tako u nekoliko navrata imala po šest golova prednosti. U jednom trenu bilo je 9-3, no gošće su se sredile i vratile utakmicu na, za njih, ljepšu gol razliku. Poluvrijeme je tako završilo rezultatom 15-12.

U drugom poluvremenu se nastavila žestoka borba, Podravka je stalno održavala vodstvo od dva pogotka, trudeći se da ono bude što veće uoči uzvrata. No, Thüringer nije odustajao. U posljednjih 10 minuta ušlo se s prednošću od tri gola, a obrana sedmerca Ećimović došla je kao ‘kec na desetku‘. Još je to Stanko potvrdila pogotkom i postavila 25-21 i dvorana je proključala.

Tri minute do kraja Podravka je zabila za pet golova prednosti. Konačan rezultat bio je 27-23.

Definitivno najbolja igračica susreta bila je Grkinja Labrina Tsakalou koja je grizla i u napadu i u obrani, a sve je to potkrijepila sa sjajnim i važnim pogocima. Uzvrat se igra idućeg vikenda u Njemačkoj.