4.3 C
Petak, 19. travnja 2024.
treća hnl sjever

FOTO Virovski Podravac rastavio Tehničar pred punim tribinama, Picoki golom Reslera upisali prvu pobjedu

Đurđevački Graničar na ŠRC-u je dočekao ludbrešku Podravinu. Nijedni do ove utakmice nisu znali za pobjedu.

Nešto ranije, u srijedu, treće kolo Treće HNL otvorili su Ždralovi i Križevci, bilo je 2-0 za Mladost, da bi u petak igrali i Papuk i Polet. Unatoč vodstvu ekipe iz Orahovice, Polet je prvo izjednačio, a onda i golom Dejana Mezge odnio sva tri boda.

Đurđevački Graničar na ŠRC-u je dočekao ludbrešku Podravinu. Nijedni do ove utakmice nisu znali za pobjedu, a nakon danas to se promijenilo. Prvo poluvrijeme proteklo je bez golova, da bi u drugom dijelu pobjedu Picokima donio Resler golom iz skraćenog kornera.

Derbi se igrao u Virju. Iako se susret prvotno trebao igrati kod Tehničara (u Križevcima), klubovi su zamijenili domaćinstva i snage su odmjerene u Virju. Ključan trenutak dogodio se sredinom prvog dijela kad je branič Tehničara Sabol dobio drugi žuti, odnosno isključujući crveni karton. Do poluvremena nije bilo golova, ali odmah kako je krenulo drugo poluvrijeme Kovačić je bio najviši u skoku za vodstvo Podravca 1-0. Nabacio je Grivić.

Stopostostnu (bolje reći 150-postotnu) imao je Šignjar. Virovci su ‘prebrojili’ goste, donijeli loptu na drugu stranu gdje je Šignjar mogao pitati vratara gostiju gdje želi da pogodi. No, Šignjar je pucao nebu pod oblake. Nije se to obilo Virovcima o glavu, srećom po njih, već su iz jedne kontre preko Azenića postavili konačnih 2-0. Cvetkovec je pokušao spasiti što se spasiti da.

Subjektivni je dojam da bi igra Tehničara mogla biti puno bolje postavljena, pogotovo što na klupi imaju Poldrugača, brzonogog igrača pristiglog iz Druge HNL, no on danas nije dobio ni minute. Sačer, nekad veliki talent, zaigrao je tek u posljednjoj trećini utakmice i nije pokazao baš nešto tog talenta. Treba uzeti u obzir da momčad mora utakmicu započeti i s tri mlađa, što može biti otegotna okolnost. Ne znamo jesu li Poldrugač ili Sačer možda načeti ozljedom, pa ne možemo suditi. No, nogometaši se pamte od utakmice do utakmice, tako da idućeg vikenda imaju već novu priliku za dokazivanje.