9.6 C
Golijade diljem županije

FOTO Vrkić hat-trickom u derbiju uništio Bratstvo, Ferdinandovac slavio u Molvama, Lipa praktički osigurala naslov pobjedom protiv najvećeg konkurenta, a Drnje se ispuhalo na Prekodravcu

Na Fizešu u Legradu igrao se dvoboj između Graničara i Sloge iz Koprivničkog Ivanca. Nakon 90 minuta rezultat je bio 1-0, domaćin je zabio u posljednjim trenutcima utakmice.

Dvanaesto kolo Prve ŽNL otvoreno je jučer pobjedom Miklinovca nad novigradskom Dravom, a svoj jutarnji nedjeljni susret odigrao je Osvit Đelekovec svladavši Kalinovac s 2-0. Dvostruki strijelac bio je Glavak, a vrijedi istaknuti činjenicu da je Kalinovac stigao u Đelekovec sa samo 10 igrača.

U Molvama se igrao lokalni derbi domaće Mladosti i gostujućeg Ferdinandovca. Lokalni derbiji uvijek nose posebni naboj, a tako je bilo i ovog puta. Iako je Kesić glavom u prvom poluvremenu uzdrmao stativu, mreže su mirovale sve do sredine drugog poluvremena kada je kapetan Ferdinandovca, Peršić, prošao dvojicu Molvaraca i iskosa uputio udarac koji je Gazdek obranio, a odbijenu loptu pospremio je Kesić za vodstvo gostiju 0-1. Na Fizešu u Legradu igrao se dvoboj između Graničara i Sloge iz Koprivničkog Ivanca. Nakon 90 minuta rezultat je bio 1-0, domaćin je zabio u posljednjim trenutcima utakmice. Panonija je gostovala u Žabnom kod Tomislava, a sretniji su bili domaći koji su upisali pobjedu 6-0. Zabili su Papa, Lacković, Sičaja, Benković (2) i Kusobrak.

Vodeći Borac putovao je u Kunovec odigrati najzanimljiviji susret 12. kola Prve ŽNL. Tamo ih je dočekalo Bratstvo. Bio je ovo i susret dva najbolja strijelca Prve ŽNL, s jedne strane bio je Hajdić u dresu Bratstva, a s druge Vrkić u dresu Imbriovca. U sjajnoj i napetoj utakmici uvjerljivo su slavili gosti koji su pokazali zašto su vodeća momčad prvenstva, a Vrkić zašto je najbolji strijelac. Završilo je 1-4 za Borac, Vrkić je zabio hat trick, a još je gađao i prečku te promašio zicer. Za Kunovec zabio je Grlić, a još jedan za Borac dodao je Pjetri.

Bratstvo Kunovec - Borac Imbriovec 05.11.2017. // Foto: Matija Gudlin

Tomislav iz Drnja na svom je terenu bio favorit protiv Prekodravca, što su i pokazali nakon dva poluvremena, upisali su pobjedu rezultatom 7-0. Ispuhali su se domaćini na gostima, zabijali su Kučanda, Rajić, Strajnić, Širić i Premec koji je upisao hat trick.

Bratstvo – Borac I 1-4

Jučer su odigrani susreti Starigrada i Rudara, te Podravca iz Torčeca i Hrvatskog Bojovnika. Danas se igrao derbi Druge ŽNL, u Hlebine je stigla koprivnička Tehnika. Lipa je vodeća na tablici, dok je drugoplasirana Tehnika uoči ovog susreta zaostajala tri boda. Susret je završio uvjerljivom pobjedom Lipe 4-0, čime je praktički rješeno pitanje jesenskog prvaka.

Lipa Hlebine - Tehnika Koprivnica 05.11.2017. // Foto: Matija Gudlin

Mladost iz Sigeca putovala je u Reku susresti se s istoimenim domaćinom, a susret je završio pobjedom domaćina 2-1 . Fugaplast je iz Gole stigao u Prugovac, a nakon 90 minuta bilo je 0-1 za Fugaplast, gol odluke zabio je Luka Zlatar.

Herešinski Omladinac na svom terenu pomalo iznenađujuće remizirao s Viktorijom iz Vojakovca, bilo je 1-1. U Koprivničkim Bregima kod Mladosti gostovao je GOŠK iz Gotalova.