5.7 C
Utorak, 19. ožujka 2024.
PRVA HNL

FOTO Zapata i Hadžić odveli Slaven Belupo do četvrte pobjede, u Puli poražena Istra 1961

Glavni sudac utakmice bio je Ante Čuljak.

Do 18. kola Prve HNL čekali smo najveći derbi hrvatskog nogometa, onaj između Dinama i Hajduka, koji je rezultatom 0:2 pripao Splićanima. Ostale su utakmice, dakako, njime bile zasjenjene. No, to ne znači da su nevažne, dapače. Nogometni se vikend zbog kola Hrvatskoga kupa odužio na ponedjeljak. Istra 1961 i Slaven Belupo drugu su međusobnu ovosezonsku utakmicu odradili večeras na stadionu Aldo Drosina u Puli. Podsjetimo, ishod prve glasi 1:1.

Trener Zoran Zekić u pravu je kada kaže kako Puljani pod vodstvom stratega Gonzala Garcije gaje oku ugodniji nogomet no što je bio slučaj prethodnih sezona kada su se grčevito borili za ostanak. Uz sve bolje predstave Farmaceuta imali smo pravo nadati se zanimljivim minutama na zapadu Hrvatske.

Od prve je minute Zekić na teren poslao Sušaka, i to nakon što je u Kupu prvi put zauzeo mjesto između vratnica. Krenuo je s trojicom u zadnjoj liniji, s van Bruggenom, Parackim i Božićem. Kao krilni bekovi igrali su Goda i Bosec, dok se u sredini nalazio Kocijan. Ofenzivnije uloge pripale su Glavčiću i Caimacovu, dok su u napadu bili Zapata i Hadžić.

S druge strane, španjolski taktičar krenuo je s ustaljenim Lučićem na vratima. Marin i Hujber bili su bekovi, a Galilea i Silva stoperi.  Mlinar i Perera čuvali su sredinu, uz podršku prema naprijed orijentiranog Miškovića. Bande i Lisica pokrivali su krilne pozicije, a Beljo središnjicu napada.

Glavni sudac utakmice bio je Ante Čuljak. Pomagali su mu Bojan Zobenica, Željko Bučar i Mario Zebec. U VAR sobi nalazili su se Fran Jović i Vedran Đurak.

Zapata i Hadžić za tri boda

Odličnih početnih 45 minuta odigrali su Slavenaši. U vodstvo ih je doveo Zapata u 18. minuti. Kolumbijski krilni igrač poslao je loptu u mrežu nakon što je Lučić obranio Hadžićev pokušaj.

Ono što bosanskohercegovački nogometaš nije uspio tada, jest u 31. minuti. Odbijenu loptu nakon ubačaja iz kuta u kazneni prostor vratio je Goda. Pronašao je Hadžića, a on udvostručio prednost s kojom se otišli na odmor.

Već šest minuta nakon sučeva zvižduka, Puljani su sretno i spretno smanjili zaostatak. Mišković je testirao Sušaka iz slobodnog udarca, a on nije položio. Naoko ne toliko opasna lopta iscurila mu je iz naručja te se zakoprcala u mreži. 1:2.

Prigovor je razlog zbog kojega je Silvi Čuljak u 19. minuti pokazao prvi žuti karton. Prekršaj iz 67. bio je, pak, povod novoga izvlačenja kartona kojim je portugalskom igraču pokazan uranjeni put prema svlačionici.

Činilo se kako je Monjac u 84. minuti upisao asistenciju, a Krstanović svoj 114. HNL pogodak. Na kraju, ništa od toga. Dubinska lopta za Monjca, kao ni realizacija popularnog Pope nisu vrijedili zbog zaleđa.

Večerašnjim trobodom Farmaceuti su stigli na 16 bodova, jedan više od današnjih suparnika od kojih su preuzeli osmu poziciju. Puljani imaju utakmicu manje.

U idućem kolu Slaven Belupo gostuje na Maksimiru, kod zagrebačkog Dinama, nakon čega će prvi dio sezone zaključiti s Lokomotivom na Gradskom stadionu Ivan Kušek Apaš.