5.4 C
što dalje?

FOTO Zbog jake kiše prekinuta utakmica Farmaceuta i Lokomotive, odigrano samo prvo poluvrijeme, još se ne zna novi termin

Farmaceuti su u posljednjoj ovogodišnjoj utakmici na Gradskom stadionu dočekali Lokomotivu. Već je i vrapcima znano da je Tomislav Ivković najveći dio trenerske karijere proveo na klupi Lokomotive, te Lokomotivu naziva svojim klubom. Ipak, na presici uoči susreta rekao je kako ‘nema ništa ljepše nego dobit prijatelja’ iz čega se jasno iščitava kakav rezultat želi trener Slaven Belupa. Uoči ovog susreta, Slaven Belupo bio je sedmi na ljestvici Prve HNL, dok je Lokomotiva bila šesta s dva boda više. Ova utakmica bila je izravan dvoboj za šesto mjesto HNL-a, Slaven je mogao u slučaju pobjede završiti šesti.

Kiša je u Koprivnici padala cijeli dan, teren je omekšao do krajnje mjere i lopta je teško išla po terenu. Slaven je bio bez Bouadle koji je imao tri žuta kartona, dok je Lokomotiva stigla bez Doležala i Majera koji su odrađivali kaznu crvenog kartona. Od igrača Lokomotive koji su stigli u Koprivnicu bili su tu Burić i Barić, bivši igrači Slaven Belupa.

Već u prvim minutama vidjelo se da nećemo vidjeti puno smislenih akcija i točnih dodavanja zbog teškog natopljenog terena. Farmaceuti su bili bolja ekipa na terenu, pokušavali su stvarati prilike i koliko toliko pucali su na vrata Lokomotive. Musa je sjajno pucao nakon kornera, ali je igrač Lokomotive izbacio loptu s gol crte! Malo je nedostajalo da Slaven povede. Priprijetila je i Lokomotiva, nakon ubačaja iz prekida glavom je pucao Datković. U tom pokušaju Datković je prokrvario, stradala je glava, te je zamijenjen.

Ivković je mijenjao već u 35. minuti, izvadio je braniča Šarliju, a uveo napadača Pejića. Očito je procijenio kako je Lokomotiva bezopasna prema naprijed i da treba pojačati svoj napad. Sjajno je Pejić pokušao u 38. minuti, ali pucao je po sredini gola. Opet je Pejić bio u prilici, sam je išao prema golu Lokomotive, ali je pucao ravno u vratara. Sadržajno prvo poluvrijeme unatoč teškom terenu.

U 40. minuti glavni sudac zaustavio je igru nakratko kako bi se konzultirao s delegatom Čilićem u vezi nastavka susreta zbog kišnih uvjeta, ali je tekma nastavljena do poluvremena. U poluvremenu su kapetani Šunjić i Katić izašli na teren s glavnim sucem Pejinom koji im je javno obznanio kako se susret danas neće nastaviti.

Novi termin nastavka susreta još nije poznat.

SLAVEN BELUPO: Marković – Katić, Musa, Šarlija (od 35. Pejić) – Rebernik, Vidović, Arap, Vrljičak – Tatar, Ivanovski, Trebotić.
TRENER: Tomislav Ivković

LOKOMOTIVA: Šemeper – Soldo, Datković (od 36. Barić), Oluić, Kolinger – Burić, Šunjić, Capan – Krajinović, Krstanović, Ivanušec.

Hrvatski Telekom Prva liga, 20. kolo

Slaven Belupo – Lokomotiva 0-0 (prekid utakmice na poluvremenu zbog vremenskih uvjeta)

[FOTO/VIDEO] KONCERT ZA PAMĆENJE Jole napunio dvorište Starog grada, Đurđevčani pjevali sve hitove

"Nosi mi se bijela boja", "Tijelo ko remek djelo" samo su neki od hitova popularnog Joleta koji su se...