6.8 C
sezona pri kraju

FOTO Zekić se porazom oprostio od Koprivnice. Slaven petu ‘tekmu’ bez pobjede, treću bez gola, Splićani takvu nemoć iskoristili

Uoči utakmice klupski čelnici poklonili su Zekiću uramljeni dres s brojem 72

U prilično opuštenoj atmosferi i pred nešto više od 2000 gledatelja, nogometaši Slaven Belupa danas su u posljednjem domaćem kolu u ovoj sezoni dočekali Hajduk.

Opuštenoj jer do Europe se više ne može, a ne mogu ni Splićani nigdje s druge pozicije, no njima su misli ionako već na Rujevici, gdje za pet dana igraju finale kupa protiv Šibenika. S druge strane, slavenaši su se htjeli pobjedom oprostiti od publike, ali i pokloniti je treneru Zekiću, kojemu je ovo posljednja utakmica u Koprivnici na klupi Farmaceuta. Tu želju nisu ostvarili, Hajduk je slavio 1:0.

Upravo sa Zekićem je i počeo današnji dvoboj, jer su mu klupski čelnici uoči početnog sučevog zvižduka poklonili uramljeni dres s brojem 72, što ukazuje na broj odrađenih utakmica na klupi Slavena. Pritom je popularni Zeka dobio i veliki pljesak publike, jer u podravskoj metropoli kroz ovih 20-tak mjeseci stekao je mnoge simpatije.

Slaven Belupo - Hajduk

Što se, pak, tiče utakmice, prvu pravu priliku vidjeli smo u 17. minuti nakon kornera Hajduka. Pukštas je neobjašnjivo ostao sam na tri-četiri metra od gola, no glavom je pucao ravno u Sušaka, koji je danas između vratnica zamijenio, inače, vrlo pouzdanog Čovića. U sljedećih 10-ak minuta Splićani su imali još dvije poluprilike, ali mreža se nije tresla.

Nažalost, uskoro se i to promijenilo, jer su gosti bili bolji i tu terensku inicijativu okrunili su pogotkom u 37. minuti. Lijepu akciju ‘finiširao’ je Mlakar, koji je danas, u izostanku Livaje, bio i gostujući kapetan. Slaven, s druge strane, nije napravio ništa u prvom poluvremenu, iako je Zekić istrčao prilično napadački orijentiran, jer su u igri bili Krstanović, Hoxha, Crnac i Perošević.

U nastavku je jedan od njih izašao, Zekić je odlučio malo povezati redove u sredini pa je umjesto Crnca ušao Jambor. Istina, postao je Slaven nešto opasniji u početku, ali ne i konkretniji, a uskoro je i Leko mijenjao i u igru ubacio, inače, startere Livaju, Krovinovića i Melnjaka. Hajduk je, očito, odlučio uzeti sva tri boda u Koprivnici, neovisno u kupu koji je pred njima.

Tim izmjenama Hajduk je vratio kontrolu u svoje noge, a na vidjelo je ponovno izašla nemoć slavenaša, koji su u prethodna četiri kola osvojili samo bod i zabili dva gola. Štoviše, u zadnje dvije utakmice mrežu protivnika nisu tresli i to je ono s čime Zekić cijelo vrijeme vodi borbe. Vidjelo se to i danas, iako utakmica nije imala neki rezultatski značaj.

Štoviše, drugo poluvrijeme bilo je vrlo blijedo i u njemu nismo vidjeli nijednu pravu priliku. To vrijedi za obje strane. Hajduk je bez problema kontrolirao vodstvo, a slavenaši su pokušavali, ali nisu mogli, ako se tako možemo izraziti. Izgledalo je kao da jedva čekaju kraj sezone, što je vjerojatno i istina. Pritom je domaća publika ponovno ostala razočarana, jer kraj sezone bio je, iskreno, razočaravajući.

Slaven je tako ostao sedmi, s tri boda više od Lokomotive, odnosno tri manje od Varaždina, no oni su odigrali susret manje. Do kraja prvenstva ostala je još jedna utakmica, u kojoj će Farmaceuti gostovati. Put ih vodi prema Istri, točnije Puli, a kad se taj dvoboj igra još uvijek se ne zna.