11.5 C
PRVA i DRUGA ŽNL

FOTO/VIDEO Kožar iščupao bod Ferdinandovcu, Herešin izgubio u Mokricama Miholečkim, Tizaj spašavao Imbriovec

Na Old Trafford stigao je Graničar iz Legrada. Drugplasirano Bratstvo u posljednjih nekoliko kola iznimno je raspoloženo za zabijanje golova, a to se očekivalo i ovog vikenda u susretu protiv Legrada.

Vraćanjem satova ove noći pomaknuli su se i termini odigravanja utakmica županijskih liga. Svi susreti krenuli su u 14 sati, a jedan od zanimljivijih dvoboja igrao se u Kunovcu. Na Old Trafford stigao je Graničar iz Legrada. Drugplasirano Bratstvo u posljednjih nekoliko kola iznimno je raspoloženo za zabijanje golova, a to se očekivalo i ovog vikenda u susretu protiv Legrada.

Susret Kunovca i Legrada završio je podjelom bodova, za domaćina zabio je Hajdić iz penala u 11. minuti, a izjednačio je Štefić u 73. minuti za Legrad, te za konačan rezultat 1-1. Još jedan zanimljiv dvoboj igrao se u Ferdinandovcu. Na tradicionalno teško gostovanje u Ferdinandovac stigao je Tomislav iz Žabna. Gosti su svoje prilike u prvom poluvremenu čekali iz kontri i polukontri, vođenje igre prepustili su domaćinu. Sjajnu priliku imao je Jasenko nakon prekida sa strane, ali glavom je pucao uz samu vratnicu. Čvrstu igru na sredini terena prelomio je jedanaesterac za domaćina, Sičaja je u jednom građenju lopte da ode u gol aut laktom udario kapetana Ferdinandovca, Peršića, te je sudac pokazao na bijelu točku. Kesić je bio siguran realizator za 1-0. Gosti su izjednačili u drugom poluvremenu, nakon kornera lopta je izbijena, ali samo do Dubravca koji ju ljevicom neobranjivo šalje u rašlje domaćeg gola za 1-1. Samo nekoliko minuta kasnije, gosti su preokrenuli. Papa je iz slobodnjaka s 25 metara poslao loptu u gol za preokret gostiju, 1-2. Ferdinandovac se mogao vratiti u igru iz jedanaesterca, ali Kesić je promašio. U posljednjim trenucima utakmice, Kožar je spasio bod Ferdinandovcu, zabio je glavom nakon prekida za konačnih 2-2.

Vodeći i neporaženi Borac ugostio je Osvit iz Đelekovca, a gol Bačija u 3. minuti bio je dovoljan za minimalnu pobjedu domaćina 1-0. Domaći golman Tizaj obranio je dva ‘mrtvaca’ gostujućoj ekipi. Drnjanski Tomislav otputovao je u Kalinovac tražeći iskupljenje za prošlotjedni poraz od Borca na domaćem terenu. Uvjerljivo su slavili 0-4, a zabili su Širić, Kučanda, Strajnić i Rajić. U Ždali igrao se dvoboj Prekodravca i molvarske Mladosti koji je završio podjelom bodova, 1-1, oba pogotka postignuta su iz najstrože kazne, a zabili su Pavešić za domaćina i Marić za goste.

U Peterancu se igrao mini lokalni derbi Panonije i Miklinovca, a nakon 90 minuta uvjerljivo je slavio Miklinovec. Za Panoniju zabio je Gadanec, dok su za Miklinovec zabijali Krstitović (2), Maričić (2) i Šimunić. Sloga iz Koprivničkog Ivanca bila je gost u Novigradu Podravskom kod Drave, a susret je završio neriješeno rezultatom 2-2. GOsti su dva puta vodili, ali domaćin se dva puta vraćao, zabijali su redom Kranjec, Klasan, Ritoša i Pavešić.

Drava NP – Sloga KI 2-2

U Drugoj ŽNL 11. kolo otvorili su koprivnička Tehnika i Mladost iz Koprivničkih Bregi na umjetnom terenu Gradskog stadiona subotnjim susretom u 15 sati, a završilo je bez pogodaka, kao i susret Viktorije i Prugovca.

Prvoplasirana Lipa igrala je protiv Reke na svom terenu, završilo je 3-1 za domaćina. Podravec iz Torčeca gostovao je u Gotalovu kod GOŠK-a, nakon 90 minuta bilo je 2-4 za goste iz Torčeca. Omladinac iz Herešina putovao je u udaljene Mokrice Miholečke kod Hrvatskog Bojovnika, te izgubio 2-0. Fugaplast je svladao Starigrad 3-1, a Mladost Sigetec svladala je Glogovec u gostima rezultatom 1-4.