9.3 C

Frančić krenuo uvjerljivom pobjedom u Poreču

Slaven Belupo ostvario je uvjerljivu pobjedu u utakmici šesnaestine finala Hrvatskog nogometnog kupa na gostovanju kod trećeligaša Jadrana u Poreču.

Farmaceuti su u prvom susretu pod vodstvom novog trenera Mladena Frančića pobijedili sa 6:0 i tako rutinski ostvarili plasman u osminu finala Kupa.

U prvom poluvremenu dva pogotka postigao je Enes Novinić i jedan Petar Filipović, dok su se u nastavku u listu strijelaca upisali Mateas Delić, Dejan Glavica i Dario Čanađija.

Filipović je zabio iz slobodnog udarca s 25 metara, a potkraj poluvremena Novinić je dvaput poentirao glavom, prvo na ubačaj Matoša, a potom i Filipovića iz slobodnog udarca.

Već u srijedu Slaven Belupo će odigrati prijateljsku utakmicu s trećeligašem Croatijom u Grabrovnici, gdje će trner Frančić dati više prilike igračima koji su u posljednje vrijeme manje igrali. Od utorka se u treninge s ostalim igračima uključio i Davor Vugrinec kojeg je bivši trener otpisao kao nepotrebnog.

U subotu u 17 sati Slaven Belupo u prvenstvenom susretu 11. kola MAXtv Prve lige gostuje kod Hrvatskog dragovoljca.

HRVATSKI NOGOMETNI KUP, 1/16 FINALA

JADRAN – SLAVEN BELUPO 0:6 (0:3)

POREČ – ŠRC Veli Jože. Gledatelja 300. Sudac: I. Križarić (Čakovec).

JADRAN: Denić, Banić, Udovičić, Paša (od 74. Užila), Tikas (od 54. Drkić), Ereiz, Kepčija, Đurić, Legović (od 46. Kuzmić), Abuselyana, Dujanić. TRENER: Dean Mostahinčić.

SLAVEN BELUPO: Rodić, Purić, Fuštar, Grgić, Filipović, Crepulja, Matoš, Brlek, Delić (od 59. Ozobić), Glavica (od 72. Čanađija), Novinić (od 46. Gregurina). TRENER: Mladen Frančić.

STRIJELCI: 0:1 – Filipović (6), 0:2 – Novinić (34), 0:3 – Novinić (38), 0:4 – Delić (48), 0:5 – Glavica (71), 0:6 – Čanađija (87).

ŽUTI KARTONI: Tikas, Đurić (Jadran), Čanađija (Slaven Belupo).